Валюта для збережень – яку найкраще обрати

//Валюта для збережень – яку найкраще обрати

Валюта для збережень – яку найкраще обрати

Роздивившись найбільш популярні варіанти та дізнавшись думку експертів, вдалося визначити, яка валюта ліпше за усе підходить для накопичення особистих збережень. Перш за усе слід розглянути національну валюту, бо кожен з варіантів має свої плюси і мінуси.

Якщо людина отримує заробітну платню у гривнях та витрачати свої накопичення також планує в цій валюті, то не потрібні будуть жодні втрати на обміні. У вкладах, розміщених в національній валюти більший відсоток, ніж у валютних депозитах. Не дивлячись на те, що доходність вкладів у валюті підвищилась останнім часом, національна валюта усе рівно виграє у цьому питанні.

Серед мінусів національної валюти можна зазначити те, що вона є досить нестабільною. Якщо подивитися навіть курс гривні до долару за останнє десятиріччя, можна наглядно у цьому впевнитися. Рівень інфляції є досить високим.

Зарубіжна валюта – накопичення  у доларі

Доллар є найбільш конвертованою валютою у світі, що використовується у більшості глобальних фінансових операцій та угодах. Це також основна резервна валюта для багатьох Центробанків, що є гарантією стабільності долару. Долар достатньо слабко схильний до інфляції і його вартість не залежить від короткострокових тенденцій.

валюта доллар для зберігання

Але мінусів накопичення грошей у доларі також вистачає. Серед основних, чому ця валюта не завжди є найбільш доречною такі:

  • втрата грошей під час операцій конвертування з національної валюти у долар та назад;
  • обмеження щодо іноземної валюти, котрі можуть встановлюватися в країні під час різних економічних хвиль, що може завадити поміняти крупну суму грошей, коли це буде потрібно;
  • долар є найбільш фальсифікуємою валютою і світі, тому є ризик отримати не накопичення, а папірець;
  •  завжди під час нестабільних часів у країні є ризик, що державні органи введуть обмеження на використання іноземної валюти;
  • доларові депозити мають досить низький відсоток по депозитам.

Тільки зваживши усі плюси і мінуси саме для себе, слід обирати, чи підходить іноземна валюта для особистих накопичень. Також долар є не єдиною іноземною валютою, в якій популярно зберігати накопичення.

Європейська валюта –які є підводні камені

Євро є достатньо стабільною валютою, не дивлячись на хвилювання у Європейському союзі. У теорії, вартість євро не залежить від економічного стану окремої країни Європейського союзу. На практиці ситуація дещо складніша, так як стан виробництва у великих країнах може відобразитися на економіці усього Євросоюзу. Однак валюта Євро залишається усе рівно стійкою.

Серед мінусів є суттєві фактори. Перш за усе, у Єврозоні немає спільного фінансового регулювання, хоча валюта одна. Діють і інші мінуси, спільні для будь якої іноземної валюти, а саме обмеження її використання, які можуть вводитися в будь який момент в країні. У євро також мінімальна ставка, якщо порівнювати за доларом та національною валютою.

Екзотичні валюти

Найбільшою перевагою екзотичних валют є те, що та людина, яка зможе грамотним чином обрати незалежну від впливу інших країн валюту, зуміє надійним чином зберегти свої накопичення. Але мінуси екзотичної валюти також треба враховувати.

валюта особистих накопичень

Такі гроші зазвичай складно обміняти – якщо долари і євро міняють у будь яких обмінниках, то з екзотичною валютою треба буде шукати. Депозит у такій валюті відкрити ще складніше – залишається зберігати гроші або під матрацом, або шукати іноземні банки для вкладу. Також доведеться не аби як дослідити валюту і якщо людина не добре розуміється на фінансовому секторі – це може виявитися не найпростішою задачею.

На додаток слід зазначити, що враховуючи аргументи за і проти кожної валюти, слід дивитися не на їх кількість, а на вагомість. Хоча долар і євро мають свої мінуси, стабільність є найважливішим фактором. Грамотні з фінансової точки зору люди завжди зберігають свої накопичення одразу в трьох валютах – національній, доларі та євро. Це допомагає мінімізувати ризики і є гарантією збереження коштів, якщо щось в економіці країни піде несподіваним чином.

Деякі експерти при диверсифікуванні свого валютного портфелю рекомендують основною валютою обирати саме долар і зберігати у ньому 50% накопичень. Долар достатньо міцна валюта, що не підвержена різким перемінам курсу. Екзотичну валюту експерти не радять обирати новачкам у фінансових справах. Згодом, коли прийде досвід у фінансах, можна не відкидати валюти інших країн, але зберігати гроші у них з деякою обережністю.

2018-09-15T11:48:25+00:00 Вересень 15th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.