Витрати – як скоротити і більше відкладати

//Витрати – як скоротити і більше відкладати

Витрати – як скоротити і більше відкладати

Правильно контролювати витрати – значить мати можливість більше відкладати на значні речі. Найбільш поширена причина великих витрат полягає у відсутності контроля над фінансами у своєму житті. Щоб виявити, куди саме зникають гроші, потрібно вести щоденний облік усіх покупок та інших моментів, на що витрачаються кошти.

Краще за усе обрати один самий час, наприклад, ввечері і записувати дохід і витрати у блокнот чи мобільний додаток. Зараз дуже багато вдалих мобільних додатків, що можна безкоштовно скачати для свого телефону і завжди мати під рукою можливість записати необхідну інформацію.

Найбільші витрати – як скоротити

Частіше за усе більшість людей витрачають гроші максимально на купівлю продуктів та забезпечення комфорту життя. Купівля продуктів – це досить великий розділ, у якому легко заплутатися при веденні фінансового обліку. Щоб результат був ефективнішим, а сам процес ведення нотатків легшим – краще розділити великі категорії на дещо менші. Так, категорію продуктів ділимо на підкатегорії в залежності від особистого способу життя:

  • витрати на купівлю продуктів;
  • кафе та ресторани;
  • обіди на роботі.

Таким чином вдасться краще визначити найбільший пункт витрат. Це шлях до оптимізації, адже можна наступного разу не піти з друзями до кафе, а організувати шашлик на природі, що вийде дешевше ресторану. Уже к закінченню першого місяця можна краще дізнатися про свої звички та при необхідності їх скоригувати.

зайві витрати

Планування бюджету – що потрібно знати

Краще за усе заздалегідь розраховувати, скільки потрібно витрачати кожного місяця. Тобто мова йде про планування особистого чи сімейного бюджету. Краще за усе формувати усе таким чином, щоб доходи перевищували витрати мінімум на 10%. Це та сума, яку потрібно в першу чергу відкладати з кожної зарплатні чи іншого грошового надходження.

Досягти цього реально, потрібно визначати навіть щоденний чи щонедільний ліміт витрат по кожному розділу розходів і притримуватися його. Щоб не було бажання витратити більше запланованого, можна встановити для себе щоденний ліміт витрат на банківській картці. При необхідності його, звісно, можливо вимкнути у будь який час, однак таке обмеження може стримувати і піти на користь для подальшої економії коштів. А якщо не вистачає грошей до зарплатні, необхідну суму можна отримати завдяки сервісу мікрокредитування.

Порядок у фінансах – життя без незапланованих витрат

Щоб незаплановані витрати зникли з життя, потрібно сформувати у себе фінансову дисципліну. Зробити це не так важко, достатньо притримуватися наступних рекомендацій:

  • йти до супермаркету тільки зі списком заздалегідь продуманих покупок та ходити тільки по необхідним рядам;
  • брати з собою певну суму коштів;
  • якщо якась річь дуже сильно сподобалася, купувати її не в той самий час, а на наступний день, переспавши ніч, бо часто бажання купити на наступний день відпаде саме.

Також потрібно ввести для себе заборону на комфортні, та зовсім необов’язкові речі. Відмовтеся від купівлі кави з собою, доставки їжі на дім та інших речей такого плану.

Дуже корисно час від часу проводити вдома інвентаризацію. Так, можна ненароком знайти у шафі плаття, яке знову стало модним, чи якісь запаси круп або консерв, які забулися. Щоб це було зробити легше, потрібно також убирати зі свого дому вже непотрібні речі та продавати одяг, що не носиться.

витрати з розумом

Вдалий шлях скоротити витрати – перевести суму теоретичної покупки у трудові часи. Тобто, якщо людина працює з 9 години до 17 по 5 днів на тиждень і має зарплатню 10000 гривень, то одна година праці у середньому коштує 60 грн. Якщо купити туфлі за 1000 гривень – це більше 2 днів роботи. Так можна краще зрозуміти, чи варта річь, що сподобалася, такого часу життя та праці на неї.

Для багатьох людей шопінг є шляхом зняти стрес, але це дуже неправильний підхід, який веде до непотрібних витрат. Шопоголізм дуже важко контролювати і потім людина нерідко жалкує, що даремно витратила гроші. Це фінансова яма, коли скільки не заробляй, усе одно буде невистачать. Якщо закривати напругу шопінгом, спа-салонами, відвідинами кафе, то вартість підтримки життя буде дуже високою. Таким чином, людина заганяє себе в ще більший стрес і здорожчує собі життя, але не добавляє задоволення від нього.

2018-09-19T19:30:52+00:00 Вересень 19th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.