Капітал – накопичуємо правильно

//Капітал – накопичуємо правильно

Капітал – накопичуємо правильно

Дехто вважає, що накопичувати капітал – це ціле мистецтво. Але достатньо знати і принципово слідувати деяким правилам, щоб навчитися відкладати гроші на щось більш важливе та глобальне. Якщо вже було прийняте рішення накопичувати гроші – то можна поздоровити таку здравомислячу людину, що піклується про своє безпечне майбутнє.

капітал - як працює

В ідеалі мінімальної «грошової подушки» повинно вистачити на півроку життя без будь яких фінансових надходжень. Але навіть тоді, коли капітал кожного місяця зростає на певну суму – це не завжди може бути ідеальною стратегією. Найкращі спеціалісти з фінансового планування проаналізували найпоширеніші стратегії накопичення грошей і позначили у них слабкі місця.

Формую капітал з того, що залишається

Багато людей слідують стратегії, щоб відкладати гроші саме з тих фінансів, що залишаються у кінці місяця після усіх інших трат. Вони виплачують щомісячні рахунки, дещо витрачають на розваги і усе що залишається потім – відправляють на рахунок у банк. Але головна помилка криється у тому, що коли людина знає, що в неї є трохи більше грошей, вона витрачає більше, чім потрібно би було і починає витрачати кошти, що пішли би в накопичувальний капітал.

Замість цього краще спробувати інший підхід. Правильніше слідувати такому плану:

  • самий перший рахунок, що сплачується з зарплатні – це депозит чи інший формат ощадного рахунку;
  • зробіть це своїм правилом та приймайте як найобов’язковішу виплату;
  • ще краще зробити перерахунок коштів на ощадний рахунок з картки в автоматичному режимі (зазвичай це можна зробити будь яким зручним чином – з грошового нарахування на картку чи у початку місяця);
  • поставивши автоматичний трансфер грошей і на деякий час забувши про свій ощадний рахунок, потім можна дуже приємно здивуватися і зробити важливу покупку чи з’їздити відпочити (не забуваючи залишати фінансову «подушку» на пів роки проживання).

Че лише одна зі стратегій фінансових накопичень. Для себе краще обирати ту, яка буде найбільш ефективним чином працювати саме для вас.

Накопичую капітал на ощадний рахунок

Дуже добре, коли людина має достатньо дисципліни та цілеспрямованості, що відкрила ощадний рахунок та регулярно відкладає туди гроші. Однак і при цьому підході можуть бути підводні камені. Мати пластикову картку та ощадний рахунок для переведення коштів дуже зручно, але до цих грошей у постійному режимі залишається дуже легкий доступ.

Тому гроші можуть бути швидко зняті через банкомат та витрачені, о чім потім людина буде дуже шкодувати. На такі покупки незапланованого формату чи щось термінове завжди можна взяти швидкий кредит. Заявка на кредит залишається онлайн і оброблюється за 10-15 хвилин.

Що ж рекомендують професіонали фінансових стратегій? Краще за усе відкрити довгостроковий депозит. Він може бути на півроку чи рік. Так вже 100% людина не витратить гроші, яка бажала накопичити на щось важливе. Також помилковою стратегією є зберігання коштів для накопичень лише на одному рахунку. Краще за усе під декілька великих цілей мати окремі рахунки. Так буде наглядніше видно, скільки вже на певну ціль накопичено грошей, який прогрес і скільки ще потрібно накопичувати.

Відкладання одразу великих грошових сум, коли є можливість

Деякі люди формують свій капітал не на постійній основі, а відкладають великі суми коштів, коли є така можливість. Такий метод накопичення завжди чергує між собою почуття великого достатку та провини. Почуття достатку починає переважати тоді, коли є можливість відкласти гроші. А провина поїдає у моменти, коли стає необхідним взяти якусь частину грошей із накопичень. Що найгірше – через таке відчуття провини може відбитися бажання знову накопичувати капітал.

як накопичувати капітал

Краще за усе кожен раз формулювати для себе все нові і нові важливі цілі. До кожної треба старанно йти і кожен місяць відкладати гроші. Дуже важливо, що коли людина почуває, що без збитку для якості життя може відкладати ще більше – потрібно все одно зберігати послідовність і однаково вносити кожен місяць нову збільшену суму грошей.

Відкладання максимальної кількості грошей із збитком для життя

Не дивлячись на те, що накопичення потрібно мати, ніколи не потрібно забагато на цьому зациклюватися. Якщо завжди відмовляти собі у всіх задоволеннях, то може серйозно похитнутися психологічне здров’я.

Відкладати усі радості та задоволення потрібно тільки тоді, коли 6-місячній фонд для життя ще не сформульований і вже декілька місяців у нього не вдавалося нічого додати. В інших випадках завжди потрібно дозволяти себе морально відпочивати, але витрачати на це гроші тільки тоді, коли в першу чергу був зроблений щомісячний вклад на щось важливе.

2018-08-27T13:03:29+00:00 Серпень 27th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.