Економія грошей – як вихововати таку звичку

//Економія грошей – як вихововати таку звичку

Економія грошей – як вихововати таку звичку

Економія грошей – справжня робота над собою, бо не можна один раз навчившись, як їздити на велосипеді і завжди мати такий навик. Накопичування та зберігання грошей довгий процес, який у кожної людини супроводжується персональними традиціями та лайфхаками. Хоча є і базові принципи, такі особисті звички, якщо вони направлені у правильне русло, можуть тільки підсилювати позитивний ефект.

економія фінансів

Перше, що треба зрозуміти, що економити – це дійсно звичка, а звички, як відомо, формуються за 21 день. Цей період може включати в себе декілька важливих етапів:

  • початок дій у перший день;
  • повторення поведінки у другий день;
  • невідступне слідування економії на сьомий день;
  • закріплення звички на 21 день.

Саме через 21 день звичка закріплюється і стає вже стабільною. Щоб економія дійсно закріпилася і почала працювати, є декілька правил, слідування котрим дає успіх в накопичуванні грошей.

Основні принципи збереження грошей – як працює економія

Ряд основних принципів економії слід виконувати кожний день по одному принципу на протязі тижня. Якщо сподобається виконувати наступні рекомендації, то для закріплення їх корисно буде використовувати і наступного тижня. Ключовий психологічний момент, який треба зрозуміти, що економія це не завжди тягар та занудство. Слід приймати економію, як цікаву гру, за успіхи у котрій ви отримуєте реальні бонуси.

Перший принцип – якщо ви не ведете підрахунок витрат, то ніколи не будете знати, на що саме ви витрачаєте і які суми грошей. Економія може бути порівняна з дієтою, ціллю котрої є набор ваги. Щоб стрілка показала більший результат, потрібно споживати більше калорій, ніж витрачається. Тобто, щоб кількість грошей зростала, потрібно витрачати їх менше, ніж отримується. І дуже важливо розуміти усі статті витрат. Фіксацію усіх витрат слід ввести саме для того, що структура витрат може дуже неприємно вразити, коли людина бачить, на які речі вона витрачає гроші.

економія особистих грошей

Економія – завдання на перший день

Рекомендується почати економити з того, щоб встановити на свій телефон додаток для обліку витрат. Таких безкоштовних додатків наразі дуже багато і можна самостійно обрати саме те, що найкращим чином підходить під індивідуальні потреби. На протязі дня у цей додаток вноситься кожна потрачена грошова одиниця. Важливо не викидати усі чеки з магазинів, а відкладати їх у спеціальний карман у сумці. Потім по цим чекам дуже легко можна встановити усю картину витрат.

Облік доходів – завдання другого дня

Найпростіша задача – вирахувати, скільки грошей є наразі. У розрахунок беруться усі власні кошти на картках, усі накопичення та заначки на чорний день. Якщо людина одразу може відповісти – ця людина точно знається на економії, або у кишені залишилося декілька сотень до зарплатні і було не складно підрахувати. У разі, коли до зарплатні не залишається коштів, можна взяти швидкий кредит на тиждень чи два і така позика точно не вдарить по кишені.

Не на порожньому місці виникла промовка, що гроші люблять підрахунок. І тут немає магії – це дійсно практично і правильно знати завжди, скільки грошей є наразі в особистому та сімейному бюджеті.

Що робити в наступні дні тижня

На третій день займаємося фіксацією усіх доходів. У розрахунок беруться усі грошові подарунки, податкові вирахування, премії. Треба підрахувати усі виплати за останній рік і проаналізувати, на яку суму у середньому можна буде розраховувати кожні 30 днів. Також потрібно подивитися, у якому місяці був найбільший дохід і що саме цьому сприяло.

На четвертий день займаємося мотивацією – якщо мати ціль, на яку економити, то процес піде значно легше. Слід реалістичним чином мотивувати себе, бо не завжди вдасться одразу накопити швидко на квартиру, однак накопичені гроші можуть стати стартом для започаткування власного бізнесу.

На 5 день починаємо шукати шляхи для економії – працюємо над найбільш затратними звичками та ліквідуємо непотрібні трати, які не мають сенсу (наприклад, сплата кожного місяця за стаціонарний телефон, який не використовується, бо лінь піти його відключити).

Шостого дня працюємо над списками – найбільш потрібний із них список покупок. Також формуємо фінансовий календар і включаємо комунальні послуги, коли і за що треба сплатити. Сьомий  день – плануємо бюджет (недаремно усі компанії займаються плануванням) і включаємо усі статті витрат та доходів.

2018-09-15T10:55:59+00:00 Вересень 15th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.