Кешбек сервіси – як працюють

//Кешбек сервіси – як працюють

Кешбек сервіси – як працюють

Не так давно на просторах фінансових послуг з’явився кешбек. Але не усі ще користуються такою послугою, бо вважають її незрозумілою та підозрілою. Кешбек – це коли частина грошей (готівкою чи на картці) повертається від покупки назад. Це так названі сучасні програми лояльності, що слугують інструментом для залучення нових клієнтів. Але кешбек дійсно може бути вигідним та цікавим нововведенням для отримання приємних бонусів.

Що таке кешбек і як він працює

У роздрібній та інтернет-торгівлі під кешбеком розуміється відкладена знижка у певному відсотку. Тобто гроші повертаються клієнтові за покупку через деякий час, що відведений на повернення. У банківський сфері також є повернення грошей за користування послугами фінансової установи, що стимулює клієнта більше робити покупок та операцій за допомогою банківської картки.

кешбек повернення грошей

Послуга має ряд відмін від звичних дисконтних програм. Основні з них:

  • клієнт сплачує роздрібну ціну за товар чи послугу і додатково до цього можуть враховуватися будь які інші акційні програми (тоді як зазвичай ніякі акції не сумуються);
  • повернення грошей за покупку відбувається не від самого продавця, а від третьої сторони, що відповідає за притік покупців для продавця;
  • джерелом кешбеку є комісійні, що платить продавець представнику за кожного покупця і саме з цих комісійних покупець отримує частину грошей.

Зазвичай гроші з кешбеку можна вивести на будь які інші електронні валюти (ВебМани, ПейПел, Яндекс Гроші та ін.). А якщо мова йде про банківські картки, то гроші з кешбеку можуть нараховуватися на додатковий рахунок. Ними частіше за усе можна скористатися, коли на кешбек-рахунку назбирається певна сума грошей (від 100, 200, 500 гривень в залежності від банку). Якщо кешбеком ще немає можливості скористатися, а фінанси потрібні негайно, завжди можна взяти гроші в кредит до зарплатні. Зазвичай кешбек повертається у певному проценті від покупки, яка заздалегідь може бути відома покупцеві.

Останнім часом набирають популярність спеціалізовані кешбек-портали, на яких функціонує навігаційна платформа по найцікавішим кешбек програмам. На деяких з таких порталів додатково можна знайти додатковий сервіс у вигляді порівняння цін на товари та акції різноманітних інтернет-магазинів. Також можуть бути і інші додаткові послуги.

Питання та відповіді про кешбек

Хоча послуга на нашому просторі функціонує не так довго, вона вже встигла обрости багатьма міфами. Приклади деяких оман:

  • кешбек не вартий того, щоб заморочуватися, бо магазинів багато, а знижка виходить маленька – це не так, бо деякі сучасні сервіси на зразок LetyShops працюють ніж з тисячею магазинів, що не тільки продає товари, а і займається доставкою їжі, з турагенціями і використовуючи кешбек людина нічого не втрачає;
  • з кешбеком є обмеження і якщо я повертаю товар, то потрібно повертати і кешбек – кешбек частіше за усе нараховується після отримання товару і якщо оформити повернення, кешбек не буде нарахований;
  • якщо на товар є акція, то неможна скористатися кешбеком – це не так, бо кешбек діє для усіх товарів не залежно від того, є ще якісь на нього знижки чи ні;
  • високий відсоток по кешбеку тільки на товари, які нікому не потрібні – частіше за усе ставка по кешбек однакова для всього магазину і може різнитися тільки від категорій, а не залежно від попиту на товар.

Доповнюючи ці пояснення слід зауважити, що хоча окремі ставки здаються не такими вже і великими, то користувач у будь якому випадку нічого не втрачає. І при користуванні різними програмами у комплексі, суммарно вже через місяць-два надходять реальні гроші, які можна буде витратити ще на додаткову покупку.

А так за ти ж самі гроші без кешбеку вийде менше вигоди. Дуже вигідно витратити потім гроші з кешбеку саме на те, що давно хотілося купити і не вистачало зазвичай грошей. А яку суму можна накопити за рік користування. Додатково сервіси мають ще акційні програми на зразок «Приведи друга», щоб отримувати ще більший прибуток з купівлі необхідних речей. Також приємним бонусом є те, що для деяких програм можна в один самий час користуватися поверненням грошей і від сервісу, і від банку при оплаті з банківської картки.

Найбільше значення має саме те – у якому форматі реалізовано повернення відкладеної знижки. Це можуть бути бонуси, бали, або реальні гроші. За користування кредитними коштами повернення грошей зазвичай є по більш високій відсотковій ставці, ніж при користуванні власними грошима. І таким чином додатково можна ще відбити частину сплати за користування кредитом.

2018-08-27T12:21:52+00:00 Серпень 27th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.