Кредитна історія – що це і навіщо потрібна

//Кредитна історія – що це і навіщо потрібна

Кредитна історія – що це і навіщо потрібна

Кредитна історія являє собою інформацію по кожному конкретному громадянину відносно його кредитах. Враховуються усі нюанси – від розміру кредиту до дисципліни його погашення (були несвоєчасні виплати чи ні). В Україні кредитна історія збирається та зберігається Українським бюро кредитних історій (УБКІ). Ця кредитна історія формується таким чином:

  • банки, страхові та лізингові компанії та інші фінансові інститути надають на партнерських взаємовідносинах дані по своїм клієнтам до кредитного бюро історій;
  • кредитне бюро структурує та зберігає історію по кожному громадянину, про кого були надані дані.

Таким чином відображуються усі фінанси користувача, по яким він брав позику, якщо сервіс співпрацює з кредитним бюро. Таку єдину систему було розроблено в інтересах як фінансових установ, так і самих користувачів послуг. Фінансові інституції отримують переваги у тому, що захищають себе від злісних не платників та шахраїв, що беруть кредити в багатьох установах та цілеспрямовано їх не повертають.

кредитна історія - навіщо потрібна

Для добропорядних громадян перевага криється у більш вигідних відсоткових ставках за кредитами. Чим більше ризики для компанії, тим вище відсоткові ставки потрібно їй встановлювати, щоб хоч якось перекривати збитки, що наносять неплатники по кредитам.

Як перевірити свою кредитну історію

Перевірити кредитну історію можна через свій банк, якщо він надає таку послугу чи напряму через сайт УБКИ. Скористатися послугою можна будь яким комфортним варіантом:

  • зайти до особистого кабінету позичальника;
  • можна скористатися додатком «Кредитна історія» для андроід-смартфонів та айфонів;
  • також послуга доступна в інтернет-банкінгу «Приват 24» у розділі «Мої рахунки»/ «Кредитний рейтинг»%
  • чи через додаток Privat24 у розділі меню «Кредитний рейтинг».

Послуга не безкоштовна і коштує 50 гривень. Але також один раз на рік можна скористатися послугою безкоштовно. Для цього необхідно завітати на сайт УБКИ та за указаною адресою направити листа до Києва. Потрібно буде скористатися прикладом заявки для заповнення листа.

Кредитна історія: у чому полягають плюси знати

Не усі знають, що майже 80% відмов по кредитам відбувається саме через погану кредитну історію. Однак не треба відчаюватися. Навіть тоді, коли у минулому були прострочення платежів по кредитам, майже завжди є шанс виправити ситуацію. Насамперед рекомендовано завжди перевіряти свою кредитну історію перед тим, коли потрібно взяти кредит.

Звісно мова не йде про швидкі кредити на картку, коли потрібно взяти до зарплатні 400-500 грн. Сама послуга не безкоштовно і тому на такі невеликі кредити її можна не замовляти. До того ж, більшість небанківських кредитних установ видають кредит по паспорту майже усім бажаючим, хто відповідає мінімальним вимогам, незалежно від кредитної історії.

Кому найбільше за усе потрібна кредитна історія? Усім тим, хто планує взяти у кредит достатньо значну суму грошей, щоб не було шкода віддавати 50 гривень. Це важливо у тому випадку, коли хочеться зєкономити час та нерви. Побачивши свою кредитну історію можна заздалегідь уникнути раптової відмови.

Як взяти кредит з поганою кредитною історією

Щоб скористатися сучасною фінансовою послугою отримання кредиту онлайн на картку, не потрібно писати письмові заяви та розписки, брати довідки на роботі та замовляти кредитну історію. Дуже популярним введенням стали онлайн кредити у цілодобовому режимі на картку.

кредитна історія - як з поганою історією отримати кредит

Користуючись послугами швидкого мікрокредитування у небанківських фінансових установах, можна за лічені хвилини отримати необхідну суму грошей без зайвого спілкування. Усе що необхідно зробити – оформити просту заявку, яка заповнюється за 5-10 хвилин. Для її заповнення знадобиться лише ідентифікаційний код, паспорт та активний номер телефону для підтвердження по смс-коду заявки.

Гроші надходять на картку будь якого банку України за лічені хвилини. Повернути кошти можливо таким самим простим шляхом. Для користувачів доступно одразу декілька варіантів – через особистий кабінет на сайті компанії, спеціалізованій термінал для оплати в Інтернеті та за реквізитами особистої банківської картки.

Таким чином, у швидких кредитах кредитна історія звісно розглядається, щоб зрозуміти, що людина не шахрай. Але вирішальної ролі вона не відіграє. Дуже важливо для уникнення відмови по заявці вказувати тільки точні та достовірні дані. У разі виявлення неправдивих даних компанія назавжди може зупинити обслуговування клієнта. Звісно мова не йде про випадкові помилки, які може зробити кожна людина. У такому разі потрібно самостійно звернутися до технічної підтримки та попросити виправити помилку.

2018-08-27T13:42:52+00:00 Серпень 27th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.