Покупки у супермаркеті – як зекономити час та гроші

//Покупки у супермаркеті – як зекономити час та гроші

Покупки у супермаркеті – як зекономити час та гроші

Купівля продуктів та предметів першої необхідності у супермаркеті – невід’ємна частина життя майже кожної людини. Щоб покупки були раціональними, потрібно притримуватися нескладних рекомендацій. Часто після заходу в супермаркет людина бачить багато яскравих предметів і бажає їх купити, а після повернення додому  ситуація складається таким чином, що частина покупок була не зовсім і потрібна. Покупки завжди будуть раціональними, якщо їх заздалегідь планувати.

Планування меню на тиждень

Якщо заздалегідь знати, що і коли приготувати на тижні, то завжди зможете перед походом у супермаркет вирішити, чого саме не вистачає у холодильнику, а що і так вже є. Планування меню на тиждень лишає зайвих роздумів кожного дня, що приготувати на наступний день. Таким чином виключаються і зайві покупки. Навіть якщо пам’ять гарна, не варто спиратися лише на неї в питанні покупок.

покупки у супермаркеті

Краще записати на папері чи ввести у смартфон в нотатки перелік продуктів, що потрібно буде купити. Потрібно перед походом у магазин обійти дім і продивитися, чи усе ще є, або пральний порошок, сміттєві пакети вже скінчилися. Краще купувати усі необхідні речі за один раз.

Як робити покупки у супермаркеті – корисні лайфхаки

Наразі майже усі супермаркети мають свої інтернет сайти, де публікуються акційні програми і знижки. Тому можна заздалегідь продивитися спеціальні пропозиції одразу декількох супермаркетів. Якщо серед переліку акцій будуть вигідні пропозиції на продукти з довгим строком зберігання, то варто їх купити заздалегідь, щоб зекономити. Серед таких продуктів можуть бути різні консерви, чаї, кава та інші різни необхідні речі.

Дуже важливо не робити покупки на голодний шлунок, бо у такій ситуації з’являється бажання купити усе, що смачно пахне. Вже навіть підрахували статистику, що люди, які йдуть за покупками на повний шлунок, купують в середньому на 60% менше продуктів чим ті, що йдуть у супермаркет голодними.

Також маркетологи супермаркетів роблять усе можливе, щоб людина більше часу проводила у магазині і купувала різні товари. Їх розміщають максимально привабливо, у супермаркеті формують певну атмосферу. Так, є фактом, що якщо на фоні грає повільна музика, рівень продажів підвищується майже на 40%. Це психологічний вплив на покупців і щоб йому запобігти, краще брати з собою навушники і слухати свою улюблену мотивуючу музику під час покупок.

Правильний час, коли робити покупки

Вже усі замітили, що інколи у супермаркетах відбувається справжній час пік. У такий час буде дуже важко робити комфортно покупки і на це піде значно більше часу. Тому, забігти за хлібом після роботи ще можливо у такий час, а планувати масштабні закупівлі на тиждень чи місяць краще у такий період дня чи день тижня, коли менше за усе покупців.

покупки з розумом

Деякі магазини навіть дають додаткові знижки чи мають акційні програми на особливі дні та часи для шопінгу. Таку інформацію можна знайти на інформаційному стенді. Паркуватися краще за усе поближче до виходу. Бо усі заходять на легкій ході, а на зворот вже треба буде йти с великими важкими пакетами.

Як вести себе у торговому залі, щоб не зробити зайві покупки

Над тим, щоб покупці робили як найбільше закупок працюють цілі команди маркетологів та робітників торгових залів. Тому треба сформувати для себе певні правила поведінки:

  • обмежити час перебування у супермаркеті – поставити собі ціль робити покупки за певний час і виключення зайвих пів години не дасть купити щось не потрібне;
  • ходити тільки по певним рядам – якщо потрібно купити макарони чи молоко, то йти тільки у ці відділи і не прогулюватися по усьому супермаркеті;
  • дивитися на полках нижче та вище – полки на рівні очей майже завжди відводяться для найдорожчих товарів;
  • звертати увагу на ціну (навіть товарі, що регулярно купуються) – також важливо уважно перевіряти умови акції та звіряти код товару з цінником на вітрині, щоб уникнути помилки, бо часто товари на полках складаються помилково чи перемішуються покупцями.

Також багато супермаркетів випускають продукцію під власними торговими марками – серед таких можна купити і дуже вигідно гарні товари, і навпаки дуже погані по якості. Виявити це можна методом проб та помилок чи по рекомендаціям знайомих.

Реальну вартість краще оцінювати у кілограмах – якщо на упаковці ціна вказана тільки за саму упаковку, варто прорахувати самостійно, скільки саме буде коштувати кілограм. Часто на цінниках можна побачити такі цифри, як 499.99,  899 і т. д. Це робиться у маркетингових цілях, щоб ціна виглядала меншою. Тому потрібно правильним чином округлювати, бо 499 – це ближче к 500, а не до 400. Також завжди варто обирати саме сезонні продукти, бо вони зазвичай значно дешевші.

2018-09-16T11:33:37+00:00 Вересень 16th, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.