Якими бувають кредити і що можна на них купити

//Якими бувають кредити і що можна на них купити

Якими бувають кредити і що можна на них купити

Купувати на кредитні гроші можна усе що завгодно, але треба розуміти, що умови повернення будуть дещо відрізнятися. Згідно з цього прийнято поділяти різноманітні кредити на:

  • цільові;
  • іпотечне кредитування;
  • автокредити;
  • кредити на освіту;
  • цільові споживацькі кредити;
  • рефінансування;
  • нецільові;
  • мікропозики;
  • кредитні картки.

Цільові кредити – фінансові програми, по котрим банк надає користувачу кошти на певні потреби. У більшості випадків людина навіть не бачить цих грошей, бо вони перераховуються банком продавцю товару чи послуги. Якщо мова йде про велику суму позики на цільові потреби, банк може запросити перший внесок.

різноманітні кредити

Іпотечне кредитування часто називають просто іпотекою, але це не зовсім вірно. Іпотека – це такий формат позики, за якою позичальник отримує у користування майно, але кредитна організація у разі випадку порушення договору може продати його. Частіше за усе по іпотечним програмам купується нерухоме майно, що і виступає заставою. Також завдяки іпотеці можна купити у кредит: квартиру у новобудові чи на вторинному ринку, домівку, дачу, гараж чи підприємство.

Автокредит – це спеціальний вид позики для купівлі транспортного засобу. Автівка при цьому залишається у розпорядженні банку. Остаточно отримати права на майно можливо буде тільки після остаточного погашення боргу. Якщо гроші беруться на освіту, то мова частіше за усе іде про вищі навчальні заклади. По деяким програмам студент має можливість отримати гроші на навчання і виплачувати у цей період тільки відсотки, а основна частина боргу має бути ним сплачена вже після отримання диплому.

Цільові кредити та кредитні картки

Цільові споживацькі кредити зазвичай беруться на купівлю побутового обладнання, туристичних подорожей, оплату медпослуг та інше. За такими фінансовими програмами видають невеликі суми коштів без застав. Рефінансування – це отримання нової позики в іншому банку на більш вигідних умовах для погашення старого кредиту. Таким чином фінансова установа по суті переманює клієнта.

Також серед поширених засобів отримати гроші у борг є кредитні картки. За умовами у банківської установи можна брати певну суму у борг, що обмежена лімітом по картці. По ним існують спеціальні пільгові періоди (частіше за усе 1-1.5 місяця), за якими не нараховуються відсотки.

Нецільові кредити на будь які потреби та мікропозики

Нецільові позику беруться у будь якому масштабі і витрачаються на персональні потреби. Фінансова організація не потребує жодних застав та інших речей, що потребують банки. Але через це існує відсутність страхування ризиків фінансової установи і тому відсоткові ставки є дещо вищими, ніж в випадках з цільовими кредитами.

кредити на будь які потреби

Існують і нецільові кредити, що маскуються під цільові – коли гроші запитуються під конкретні потреби і фінансова установа враховує це при прийнятті рішення, однак на самому ділі компанія ніяким чином не має можливості проконтролювати на які речі насправді були витрачені кошти.

Мікропозики видаються невеликими сумами клієнтові майже без перевірки його фінансової спроможності і з мінімальним пакетом документів. Це ідеальний варіант, коли потреба отримати кошти максимально швидко і без зайвої тяганини. Зазвичай такими мікропрограмами користуються люди, що не мають можливості отримати кредит у банку, тобто – з поганою кредитною історією.

Який кредит обрати

Для початку потрібно вирішити, чи потрібен кредит взагалі. Фінансові спеціалісти рекомендують зупинити свій вибір на двох типах кредитів: у магазинах на купівлю товару та на «гроші до зарплатні» – позики у мікрофінансових компаніях. Інші типи кредитів мають свої плюси для певних ситуацій. Наприклад, іпотечне кредитування буде доречним тоді, коли потрібно взяти у борг дійсно велику суму грошей на авто чи домівку і є можливість отримати пільги за державною програмою.

Важливий момент для будь якого кредиту – розбиратися уважно в умовах виплат. Якщо людина щось зробила не вірно і не може вчасно погасити борг, краще за усе скористатися услугою пролонгації, а не брати іншу позику, щоб сплатити першу.

2018-10-02T11:39:24+00:00 Жовтень 2nd, 2018|фінансовий блог|0 Коментарі

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.