Книги про фінансову грамотність: наші рекомендації

книги про фінанси

Школа необхідна людям для того, щоб отримати базові знання про навколишній світ і соціум. Вже після неї людина обирає спеціалізацію та отримує глибші знання у вибраній сфері. Дивно те, що у школі зовсім не приділяють уваги фінансовій грамотності. Економіці — так, але тому, як правильно поводитися з особистими грошима — ні.

Цю прогалину краще заповнити самостійно. Благо на полицях книгарень можна знайти найкращі книги з фінансової грамотності, які допоможуть правильно поводитися з власним гаманцем. Нижче ви зможете ознайомитися зі списком таких робіт.

Роберт Кійосакі: «8 фінансових помилок»

8 фінансових помилок Кіосакі

Відомий автор, який апелює до простих прикладів, щоби пояснити складні речі. У книзі «8 фінансових помилок» Роберт демонструє, що більшість людей користуються неправильними методами та стратегіями, щоб розбагатіти чи вести сімейний бюджет.

У книзі ви зможете дізнатися:

  • що купівля нерухомості під час кризи — не найкраща ідея;
  • що диплом престижного ВНЗ не гарантує високооплачувану роботу;
  • ефективні засоби із закриття кредиту;
  • як створити фінансову подушку та інше.

Джордж Клейсон: «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

найбагатший чоловік у Вавилоні

Якщо ви не хочете розбиратися в складних термінах, які для вас є абсолютно непотрібними, то книга «Найбагатший чоловік у Вавилоні» стане чудовим придбанням. У ній Джордж Клейсон постарався доступно пояснити, як організувати свої фінанси.

Автор не звичайний теоретик, а відомий банкір, який зміг заробити мільйони завдяки простим правилам:

  • враховуйте й оптимізуйте витрати;
  • шукайте об’єкти для інвестування;
  • шукайте нові джерела доходів;
  • диверсифікуйте ризики;
  • плануйте доходи на майбутній період.

Якщо ви хочете стати фінансово незалежною людиною, то «Найбагатший чоловік у Вавилоні» пропонує корисні знання для досягнення цієї мети.

Бодо Шефер: «Шлях до фінансової свободи»

шлях до фінансової свободи книга

Книга була надрукована ще в 1998 році, але в ній розкрито настільки базові принципи фінансової грамотності, що викладені поради залишаються актуальними дотепер. Нещодавно вийшла оновлена ​​версія, де автор додав кілька розділів і трохи відредагував текст, щоб він краще відповідав сучасним реаліям.

Бодо Шефер запевняє: щоб розбагатіти, не треба працювати у дві зміни. Достатньо дотримуватися кількох правил:

  • інвестувати заощаджені фінанси;
  • відкладати гроші з доходів;
  • намагатися збільшувати доходи.

У книзі це не просто голослівні висловлювання. Автор пропонує дієві стратегії, які допомагають збільшити доходи та більше не тремтіти від страху, турбуючись про те, чи вистачить грошей до наступної зарплати.

Вікі Робін: «Гаманець чи життя. Ви контролюєте гроші або гроші контролюють вас»

Гаманець чи життя Вікі Робін

Люди залазять в боргові ями через те, що не здатні правильно розставити пріоритети. Неможливість розібратися в тому, чого саме ми бажаємо, штовхає нас на безглузді вчинки та покупки, які у реальному житті не відрізняються практичністю.

У книзі «Гаманець чи життя» Вікі Робін досліджує питання пріоритетів. Після прочитання ви зможете більш чітко усвідомлювати власні бажання та порівнювати їх з можливостями, це допоможе вирішити фінансові проблеми та справді важливі матеріальні потреби.

Хоакім де Посада: «Не накидайтеся на зефір!»

не накидайтеся на зефір

Така нехарактерна назва для фінансової тематики чудово ілюструє зміст цієї книги. Він полягає в тому, що імпульсні покупки здебільшого не закінчуються добре. Кожне бажання та потребу спершу слід ретельно обміркувати. Для чого вам потрібна покупка та яка від неї користь? Відповівши на ці питання, ви зможете витрачати власні гроші більш свідомо.

Ця книга є практично художнім оповіданням. У ньому одна багата людина дає власному водієві поради щодо фінансової грамотності. Після цього водій успішно закінчує навчання та засновує власний стартап.

Зазначені рекомендації прості та зрозумілі навіть тим людям, які не розуміються на економіці. Текст настільки нескладний, що його зможе подужати навіть старшокласник. Книга, до речі, — гарний початок для дитини напередодні дорослого життя.

Роберт Кійосакі: «Багатий тато, бідний тато»

багатий тато, бідний тато

У цій книзі відомий письменник розкладає по поличках факти інвестування, пояснюючи їх на простих прикладах. Роберт аналізує, як влаштовані доходи представників бідного, середнього та багатого прошарків населення, а також радить, як вирватися з цього хибного кола неправильних фінансових рішень і піднятися на шар вище.

В одному з прикладів Роберт демонструє, що нерухомість не є таким чудовим об’єктом інвестування, як вважається. Такі активи не просто сковують фінанси, вони відрізняються низькою ліквідністю, що ускладнює отримання грошей, коли вони справді необхідні. Нерухомість довго себе окупає, а також потребує додаткових грошей для обслуговування.

Також у книзі Роберт Кійосакі дає слушні поради щодо правильного розподілу податкового навантаження.

Роберт Г. Аллен: «Множинні джерела доходу»

множинні джерела доходу

В інвестуванні диверсифікація ризиків — це вкладення у численні об’єкти, що статистично знижує можливий максимальний прибуток, але збільшує середній. Про диверсифікацію ризиків замислюються навіть пересічні люди, які вирішують зберігати гроші на кількох депозитах. Але мало хто звертає увагу на диверсифікацію доходів.

Книга Роберта Аллена дає практичні поради у тому, як збільшити кількість джерел доходу. Навіть невеликий прибуток з багатьох джерел дозволить подбати про власну фінансову незалежність.

Т. Харв Екер: «Думай як мільйонер»

думай як мільйонер

У своїй книзі успішний канадський бізнесмен Харв Екер запевняє, що причиною багатства мільйонерів є не успіх, збіг обставин або детальний план, а оригінальний спосіб мислення. Він запевняє, що достатньо почати мислити правильно, щоб не просто стати фінансово незалежною людиною, а й серйозно розбагатіти.

Харв Екер допомагає читачам визначити, до якого типу фінансового мислення відносяться вони та яким чином потрібно змінитися, щоб у майбутньому досягти успіху.

Фінансова грамотність — це основа комфортного життя. Декілька сотень гривень, витрачені на найкращі книги з фінансової грамотності, не змінять вашого фінансового становища. А ось отримані знання допоможуть переглянути своє ставлення до грошей та внести необхідні корективи.

Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.