Іпотечні кредити онлайн

іпотека Україна

Придбання власного житла – відповідальний і складний крок, до якого потрібно ретельно підготуватися. Тим паче, коли мова заходить про іпотеку, адже такий спосіб придбання нерухомості приховує в собі багато деталей: від особливостей виплати та відсотків до термінів та умов, на яких оформляється договір купівлі квартири чи будинку.

Сьогодні банки йдуть назустріч людям, які мріють про власне житло. У разі, якщо ви відчуєте, що не можете в потрібні терміни сплатити внесок за іпотеку, можливо оформити іпотечний кредит на більш лояльних умовах і не втратити житло.

Давайте детальніше дізнаємось про всі вимоги до позичальників, умови банків і способи отримання й виплати іпотечних кредитів.

Що таке іпотечний кредит

Об’єкти нерухомості коштують не так дешево, як нам би того хотілося. Щоб придбати квартиру люди відкладають кошти протягом багатьох років. В умовах нестабільної ситуації в Україні й особистих форс-мажорів буває так, що на придбання власної квартири у молодої сім’ї йде понад 10 років. 

Іпотека в такому разі вважається оптимальним варіантом придбання власної нерухомості з поступовим виплатами протягом найближчих 15-20 років. 

Іпотека – це договір про заставу нерухомості, яка залишається у володінні іпотекодавця до моменту повного погашення визначеної суми новим власником. 

Іпотечний кредит – це підвид споживчого кредиту, який оформляється на довгостроковій основі та видається на придбання об’єктів нерухомості (приватного будинку, квартири чи земельної ділянки) з умовою оформлення цієї нерухомості під заставу.

Іпотечні кредити – це вихід для тих, хто не бажає все життя виплачувати оренду. Звичайно, у позиках кошти видаються під відсотки, але завдяки ним вам не потрібно буде тривалий час відкладати зарплату чи усе життя жити в орендованій квартирі.

Як отримати іпотечний кредит онлайн

Чи можна отримати іпотечний кредит готівкою? Так сьогодні банки надають позики, розмір яких дорівнює до 75% від загальної вартості придбаної вами нерухомості. Це довгостроковий кредит з можливістю виплачувати його протягом 20 років з нижчими у порівнянні з класичною споживчою позикою відсотками. До речі, такий кредит можуть отримувати не лише фізичні особи, а й підприємства.

Отримати іпотечний кредит онлайн не виходячи з дому наразі неможливо. Банки оформляють позику на солідну суму грошей, тому потрібна фізична присутність позичальника для укладання договору. Фінансовій установі важливо переконатися у платоспроможності клієнта, а також оформити усі необхідні документи в умовах вашої присутності. 

Втім, сучасна банківська система все ж потроху спрощує комунікацію позичальників і банків. Багато компаній пропонують подати заявку на іпотечний кредит онлайн (ПриватБанк, Ощадбанк тощо). У заявці ви можете вказати всю необхідну інформацію: потрібну вам суму коштів, термін виплат тощо. Також на сайті банків можна ознайомитися з детальними умовами, після чого вибрати потрібну установу та прийти в офіс вже безпосередньо для оформлення договору.

Заставне майно: які права на нерухомість залишаються у власника

Одним з головних термінів іпотечного кредиту вважається «заставне майно». Що це таке та на яких умовах відбувається застава? Існує кілька деталей, які варто знати всім власникам придбаної нерухомості: 

 1. Заставне майно за договором може закріплювалися за вами. Втім, ваші права на нерухомість будуть суттєво обмеженими аж до моменту повної виплати кредиту. Тобто ви можете проживати в квартирі, здавати її в оренду чи прописувати там родичів. А от продати нерухомість можна тільки після дозволу банківської установи. 
 2. У разі невиконання своїх обов’язків як позичальника та порушення умов договору щодо виплати кредиту, заставне майно стає власністю кредитора. Деякі банки дозволяють продати нерухомість за умови, якщо гроші, отримані з цього продажу, підуть на повернення кредиту. 
 3. Якщо у позичальника нараховується кілька кредитів в різних установах, заставне майно у разі порушення всіх договорів переходить до компанії, із якою був підписаний договір про іпотеку.

Особливості оформлення іпотеки в Україні

У деяких країнах оформлення іпотеки відбувається під невеликі відсотки, які не перевищують показник у 2%. Це зазвичай країни зі стабільною розвиненою економікою. В Україні наразі важко досягти цієї стабільності, тому довгострокове кредитування має менш вигідні для позичальників умови. Втім, відсоткова ставка в різних банках може варіюватися. Її розмір оголошується окремими установами.

Деякі банки ставлять так звану плаваючу ставку, яка збільшується кожні 3-5 років. Тоді у перший рік ставка може бути до 9%, але наприкінці становитиме 15-16%. 

Серед основних умов для отримання іпотеки в Україні: 

 • Аванс приблизно 20%, але точно не менший за 10%.
 • Вікові обмеження: іпотека оформлюються громадянами, які досягли 21 року.
 • Зарплата: має бути як мінімум вищою за щомісячну виплату. 
 • Наявність довідки про доходи: за останній рік.

Остаточна ставка буде залежати від багатьох чинників: розміру першого внеску, вашої кредитної історії, загальної суми кредиту тощо.

Хто може оформити іпотеку в Україні

Ми вже казали, що іпотеку в Україні можуть оформлювати особи, яким виповнився 21 рік. Існує ще кілька вимог до придбання нерухомості: 

 • На момент погашення заборгованості вам має бути не більше ніж 65 років. 
 • Наявність стабільного постійного доходу.
 • Стаж мінімум 1 рік на одному місці роботи. 
 • Мінімальний дохід: на всю родину 21 тис. грн.

Що таке іпотека під 7%

Нещодавно українцям стала доступна програма «Іпотека під 7%». Вона діє з 2021 року та пропонує придбати нерухомість зі ставкою, яка не перевищуватиме 7%. Скористатися програмою можуть всі громадяни України за умови відсутності у них власної нерухомості (якщо така була, вона мала бути продана понад 5 років тому). 

Тут діють інші обмеження за віком: на момент останньої виплати іпотеки вам має бути не більше ніж 60 років. 

Ще одна умова: середній дохід кожного члена сім’ї на місяць за останні півроку не має в 10 разів перевищувати середню зарплату в регіоні, де знаходиться об’єкт нерухомості. 

Максимальна допустима вартість будинку чи квартири, придбаної за цією програмою – 2500000 грн, а сума допустимого іпотечного кредиту до 2 млн гривень.

Переваги іпотечних кредитів

Давайте розберемося з основними перевагами іпотечних кредитів:

 1. Ви можете у короткі терміни суттєво покращити житлові умови, переїхати зі старої орендованої квартири у нову, підібравши оптимальну площу, район та інші умови. 
 2. Вам більше не потрібно орендувати нерухомість. У такому разі з’являються додаткові кошти, які можна направити на виплату іпотеки. 
 3. У разі з іпотекою у вас є можливість нівелювати інфляцію та підвищення цін внаслідок неї на нерухомість – придбання квартири остаточно зафіксує її кінцеву вартість.

Недоліки іпотечних кредитів

Розглянемо й недоліки іпотеки, аби остаточно розібратися, чи підходить вам такий принцип придбання нерухомості: 

 1. У разі порушення умов договору квартира або будинок перестають вам належати та переходять до кредитодавця. 
 2. Під час виплати іпотеки вам необхідно буде обов’язково застрахувати нерухомість. Це призводить до зайвих витрат. 
 3. Оформлення іпотеки вимагає послуг нотаріуса та оцінки вартості житла, що теж підпадає під додаткові витрати.
 4. У разі втрати роботи чи інших фінансових проблем сім’ї стає неможливою оплата іпотеки.

Обійти всі мінуси можна, якщо бути абсолютно готовим до оформлення іпотеки, врахувати обставини та фінансову ситуацію у сім’ї, бути впевненим, що ви зможете за будь-яких обставин вносити щомісячний платіж.

Розбираємося у термінах

Перед оформленням кредитного договору необхідно уважно вивчити всі документи, які пропонує вам банк. Для цього бажано покращити свої знання основної термінології та розуміти, на що ці поняття впливають та від чого залежать:

 1. Плаваюча відсоткова ставка. Перенесення відповідальності за нестабільну економічну ситуацію в країні на позичальника. 
 2. Страхування. Його вартість може варіюватися, потрібно розглядати кожен окремий випадок. 
 3. Перший внесок. Його розмір залежить від вартості майна після його оцінки. 
 4. Кредитний калькулятор. Дозволяє розрахувати іпотеку на потрібний термін, аби вирахувати розмір щомісячної виплати. 
 5. Дострокове погашення. Дозволяє зменшити об’єм переплати за іпотеку. 
 6. Кредитні канікули. Корисна опція, яка дозволяє заморозити виплату іпотеки на кілька тижнів або місяців.

Додаткові види кредитування для виплати іпотеки

Існує можливість отримати кредити без застави нерухомості. Вони дозволені у разі, якщо вам для сплати іпотеки не вистачає порівняно невеликої суми. Звісно, відсоткові ставки у такому разі зростають. Залежно від обраного банку це може бути 25-28% річних. 

Ще один варіант отримання невеликої суми для здійснення виплати – оформлення мікрокредиту. Сьогодні МФО переводять гроші онлайн усього за кілька хвилин. Вам лише потрібно подати заявку та дочекатися її підтвердження. Це оптимальний варіант, якщо вам потрібно терміново зробити виплату, а грошей наразі немає.

До речі, не обов’язково оформлювати іпотеку. Ви можете придбати житло у розстрочку від забудовника. Правда для цього необхідно придбати нерухомість ще на етапі будівництва. Розстрочка видається на доволі короткий термін – 1-5 років.

Схеми виплати іпотеки в Україні

Довгострокові іпотечні кредити виплачуються за однією з таких схем:

 1. Ануїтет. Відсотки нараховуються на загальну суму кредиту, а сама позика виплачується рівномірно щомісяця. Ануїтет не зовсім вигідний, оскільки доведеться більше переплачувати. Для довгострокового кредитування це може бути критична сума.
 2. Класична схема. Затверджує поступове зменшення щомісячних платежів. Відсотки нараховуються на залишок боргу, а не на всю суму.

Іпотечний кредит – це корисна опція, що дозволяє отримати гроші, необхідні для придбання власного житла. Звісно, до такого рішення варто підходити зважено, краще навіть відкласти суму, яка дорівнює кільком щомісячним платежам, аби бути впевненими, що ви зможете сплачувати кредит. Через деякий час нерухомість перейде у 100% ваше володіння, і ви будете мати своє сімейне гніздечко та зможете остаточно забути про життя на орендованій квартирі.

Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.