Куди вкласти гроші в 2022 році?

куди інвестувати гроші

Гроші мають працювати. Це правило, яке супроводжує всіх фінансово грамотних людей протягом усього життя. Вже давно пройшли ті часи, коли українці мусили ховати кілька купюр у банку на чорний день. Зараз економічна ситуація в Україні та в світі може змінитися за лічені години, тому після девальвації та інфляції ваші «заощадження в банці» просто не будуть нічого коштувати.

Наразі у громадян України є всі наявні інструменти для того, щоб скласти власний інвестиційний портфель. Це допоможе не просто створити подушку безпеки в разі непередбачуваної ситуації, але й накопичити фінансові ресурси. Питання, куди вкласти гроші, щоб їх не втратити, залишається завжди актуальним. Але відповідь на нього залежатиме від кон’юнктури ринку.

З чого почати інвестиційний досвід

Інвестиції — це досить складна частина фінансової сфери. Перш ніж дізнаватися, куди інвестувати гроші, потрібно зрозуміти, що є інвестиції з високим, середнім і низьким ризиком. Вкладаючи гроші в ринки з високою волатильністю, ви ризикуєте взагалі їх втратити.

Тому якщо вас цікавить, в що вкласти гроші, спершу інвестуйте у власні знання. Пройдіть курси фінансової грамотності, які допоможуть вам краще вести сімейний бюджет і відкладати частинку кожного доходу. На початку саме так ви зможете поповнювати власний інвестиційний бюджет.

Для інвестицій вам обов’язково знадобиться партнер. Ним може виступати держава, якщо ви купуєте державні облігації, або приватні компанії: інвестиційні фонди, брокери (в якості посередників) тощо.

Основні правила інвестування

Неважливо, шукаєте ви куди вкласти 1000 доларів чи 10 000 доларів. Дуже важливо дотримуватися основних правил інвестування. Це допоможе вам уникнути непотрібних фінансових втрат і з часом накопичити власні ресурси.

До основних інвестиційних правил потрібно віднести такі:

 1. Ніколи не використовуйте кредитні кошти для інвестування. Це може бути дуже спокусливо, але як наслідок, у довгостроковому періоді, ви тільки втратите.
 2. Якщо ви хочете вкласти гроші, то користуйтеся тільки вільними ресурсами. Гроші на навчання, їжу, одяг, медикаменти тощо, чіпати не потрібно.
 3. Звертайте увагу не тільки на рівень доходу, а й на ризики. Безумовно, існує багато кейсів вдалого інвестування в криптовалюту до того, як цей ринок став популярним. Але невдалих прикладів у тисячі разів більше, просто про них ніхто не говорить.
 4. Диверсифікуйте ризики. Або “не складайте всі яйця в один кошик”, якщо говорити простіше. Досвідчені фінансисти радять формувати інвестиційний портфель з об’єктів інвестування з різним рівнем ризику.

Куди вкладати гроші

Для початку розглянемо всі основні варіанти, куди краще вкласти гроші у 2022 році. Ви зможете ознайомитися з інвестиціями як з високим, так і з низьким рівнем ризику. А також проаналізувати всі переваги та недоліки кожного об’єкту.

Депозити

Вкласти гроші під відсотки у банк — це один із найбільш простих варіантів, яким користуються мільйони людей. Потрібно розуміти, що інвестиціями в депозит ви розбагатіти не зможете. Фактично, цей об’єкт інвестиції є більш оптимальним варіантом тієї самої банки під подушкою. Просто за допомогою відсотків ви зможете повністю чи частково нівелювати вплив інфляції та девальвації.

Ризикам валютних коливань варто приділити особливу увагу. Гривневі депозити мають вищі відсотки, але й ризики також вищі. Тому найкраще відкрити два рахунки: валютний та гривневий, а гроші в них розділити 50/50. Ви зменшите прибуток, але зможете захистити себе від девальвації.

Переваги депозитів:

 • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує до 200 000 гривень (разом із відсотками), але зараз закони змінюють, обіцяючи підняти цю сумму.
 • Легко відкрити рахунок.
 • Високий рівень надійності.

Недолік депозитів — низький рівень дохідності.

Нерухомість

Якщо ви шукаєте, куди вигідно вкласти гроші, то рано чи пізно вам обов’язково порадять вкладати в нерухомість. Це один із найбезпечніших об’єктів для інвестицій на ринку. Фактично у вас є декілька варіантів інвестування у ринок нерухомості:

 1. Купівля старих об’єктів, ремонт і перепродаж. Ідеально підходить для великих міст (Київ, Львів, Дніпро), де квартири користуються підвищеним попитом.
 2. Купівля квартири в ще незбудованому багатоквартирному будинку. Ризики вищі, але навіть на пізніх етапах будівництва можна отримати набагато більше, ніж ви вклали (деякі угоди можуть перевищувати 70% прибутковості).
 3. Купівля квартири або офісного приміщення та подальший перепродаж або оренда.

Переваги інвестування у нерухомість виглядають так:

 • Надійний об’єкт для інвестицій, оскільки ринок нерухомості знаходиться переважно в стабільному стані.
 • Нерухомість відрізняється високою ліквідністю, часто перевести ресурси назад у гроші нескладно.
 • Вам не потрібно розумітися навіть на азах інвестування, досить просто уважно підбирати об’єкти.

Недоліки полягають у тому, що:

 • інвестувати в нерухомість з невеликими сумами не вийде;
 • при здачі в оренду період окупності об’єкту досить довгий.

Валюта та криптовалюта

інвестиції криптовалюта

Переведення гривень у долар та євро — це досить поширений спосіб інвестицій серед громадян України. Він відрізняється надійністю у довгостроковому періоді, хоча потрібно розуміти, що долар також піддається інфляції, а коливання його ціни на ринку валют може призвести до збитків.

Якщо вас цікавить, куди вкласти невелику суму грошей, валюти — непоганий вибір. Найкращим варіантом буде створити валютний портфель з долара та євро. При необхідності можна додати кілька додаткових валют: швейцарський франк, фунт стерлінга тощо. Такий підхід допоможе диверсифікувати ризики.

Інвестиції в криптовалюту набагато складніші. Цей ринок настільки волатильний, що один твіт Ілона Маска може кардинально змінити цінність конкретної монети (наприклад, так сталося з Dogecoin — криптовалютою-мемом). У короткостроковому періоді досить складно передбачити, як буде змінюватися ціна токенів, хоча у довгостроковому — капіталізація ринку звичайно буде зростати. Тому інвестиції в Bitcoin або Ethereum (дві найпопулярніші криптовалюти) вважаються досить надійними.

Переваги вкладання грошей у такий об’єкт інвестицій полягають у:

 • можливості отримати дійсно великий прибуток;
 • зростанні ринку криптовалюти у довгостроковому періоді;
 • униканні девальвації при правильно складеному валютному портфелі.

А ось недоліки інвестування в криптовалюти та валюти виглядають так:

 • Високий ризик втратити гроші при інвестуванні в криптовалюти (особливо, якщо робити це без досвіду та знань).
 • Висока волатильність ринку криптовалют.
 • Валютний портфель — це чудовий варіант для зберігання коштів, але заробити велику суму грошей можна тільки при торгівлі на різниці курсів. 

Цінні папери: акції та облігації

Рішення вкласти гроші в акції зараз популярне серед багатьох українців. Водночас наразі людям не потрібно спеціально звертатися до брокера, як це було раніше. Monobank, наприклад, пропонує зручний та функціональний додаток, за допомогою якого користувач може придбати акції та цінні папери інтернаціональних корпорацій.

Є декілька варіантів інвестування в акції. Перший — торгівля. У такому разі інвестору доведеться тримати руку на пульсі ринку, та витрачати час на аналіз ситуації. Це потребує додаткових знань і досвіду. Другий варіант — купівля акцій на довгостроковий період та отримання дивідендів з них. Також можна вкластися в інвестиційний портфель компанії або трейдера та отримувати дивіденди з їх діяльності. У такому разі особливих знань не потрібно, треба тільки вибрати компанію з надійною репутацією.

Також у 2022 році продовжуватиме мати попит ОВДП України (облігації внутрішньої державної позики). Термін погашення облігації складає від 3 до 5 років, а ось нарахування та виплата відсотків можуть відрізнятися. Якщо вас цікавить, куди інвестувати, ОВДП виглядає надійним варіантом, але для оформлення угоди через Приват24 потрібно інвестувати 100 000 грн. А через персонального менеджера — не менше ніж 1 000 000 грн. Максимальний поріг угоди необмежений. 

Відсотки ОВДП не обтяжується податком на прибуток фізичних осіб і військовим збором. Але потрібно розуміти, що при достроковому продажі ви можете втратити гроші через зростання відсоткових ставок. До того ж МФУ може відтермінувати погашення. Тому розраховувати на високу ліквідність при інвестиціях в ОВДП не варто.

Отже, враховуючи все зазначене вище, можна виділити такі переваги інвестування в цінні папери:

 • широкі можливості для диверсифікації ризиків;
 • інструменти для інвестування в акції та облігації стають більш доступними для звичайних фізичних осіб;
 • при достатніх знаннях і ресурсах можна отримати чималий прибуток у короткий термін.

Недоліки такого інвестування виглядають так:

 • високий рівень ризику;
 • потрібні хоча б базові знання у фінансовій сфері.

Інвестування в бізнес

Якщо вас цікавить, куди вкласти гроші, щоб заробити, обов’язково варто звернути увагу на інвестиції в бізнес. Про це потрібно поговорити детальніше, оскільки характер інвестування може суттєво відрізнятися. Будете ви інвестувати у власне підприємство, чи чуже? Якщо власне, то менеджментом будете займатися особисто, чи наймати для цього менеджера?

Найчастіше фінансові ресурси інвестуються у власну справу, якій потім людина присвячує більшість свого часу. Інвестиції у чужі справи потребують глибоких знань у галузі економіки для аналізу перспектив та рентабельності новоствореної компанії.

До переваг інвестування в бізнес потрібно віднести такі:

 • існує можливість заробити дійсно великі суми, якщо правильно обрати стартап;
 • інвестор може реально вийти на солідний пасивний дохід, але все залежить від умов договору.

А ось недоліки інвестування в бізнес такі:

 • для укладання договору потрібні послуги юриста;
 • важливо чудово орієнтуватися в економіці;
 • для солідних прибутків потрібно інвестувати дійсно великі суми.

Отже, якщо ви вирішили інвестувати гроші в бізнес, вам будуть потрібні досвід та велика кількість фінансових ресурсів. Саме тому новачкам краще обрати інший об’єкт інвестування.

Куди вкладати маленькі суми

куди вкласти гроші в 2022 році

До невеликих інвестицій відносяться суми від 500 до 1500$. Потрібно розуміти, що це невеликий об’єм грошей, який не зможе забезпечити вам безбідну старість. Але саме з таких сум варто починати, невеликі інвестиції допоможуть здобути необхідний досвід для отримання прибутків у майбутньому.

Отже, куди інвестувати невеликі гроші? Це все залежить від рівня ризиків, на які ви готові піти. Якщо ця сума для вас дуже важлива, то краще покласти її на два депозити: валютний та гривневий. У такому разі річний прибуток складатиме приблизно 6%, але вам не потрібно буде турбуватися через девальвацію, що дуже актуально у нашій країні, враховуючи кризи 2008 (фінансова криза у світі) та 2014 років (початок війни з Росією). Далі можна виробити звичку щомісяця поповнювати ці депозити, наприклад, відкладати 10% з прибутків. Так ви не тільки створите фінансову подушку, а й зможете відкласти для себе на старість.

Якщо хочете ризикнути, то вкладіться в акції технологічних гігантів. У короткостроковому періоді їхня ціна коливається, але в довгостроковому — існує шанс отримати непогані прибутки.

Куди вкладати великі суми

Отже перш ніж відповідати, куди краще інвестувати гроші, потрібно розібратися про яку суму йде мова. Погодьтеся, що між 5 000$ і 50 000$ досить суттєва різниця. В обох випадках потрібно ставити реальні цілі, адже обидві суми можуть стати інструментом для отримання великих обсягів прибутків, але заробити з їх допомогою на безбідну старість не вийде.

Якщо вас цікавлять ризикові інвестиційні об’єкти, які відрізняються високою дохідністю, оптимальним вибором стане фондовий ринок та криптовалюти. Водночас можна вкладати гроші у різні акції та токени. Ви зможете диверсифікувати ризики та розраховувати на великий прибуток у майбутньому, якщо вдасться вчасно та вигідно продати активи.

Якщо ж надійність цінується вище, ніж обсяг прибутків, то зверніть увагу на ОВДП. Безумовно, такий об’єкт інвестиції має свої недоліки: довгий термін погашення, невеликі відсотки чи відтермінування. Але ви 100% отримаєте власні гроші назад. Головне ж знову не забувати про диверсифікацію ризиків та вкладати кошти як у валюті, так і у гривнях.

Висновки

інвестиції для початківців

Початківцям, які шукають додаткові джерела заробітку, потрібно дізнаватися не про те, як вкласти гроші в акції, а як правильно це зробити. За допомогою цифрових технологій інвестування стає доступнішим для звичайних фізичних осіб. Через це значно почастішали випадки невдалих інвестицій. Не потрібно видавати бажане за дійсне, перед інвестуванням краще розібратися у сфері та за необхідністю пройти відповідні курси. У такий спосіб ви зможете отримати базові знання та зрозуміти, з чого розпочати свій шлях інвестора.

Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.