Рефінансування кредиту – що потрібно знати

рефінансування кредиту

Рефінансування кредиту – послуга, за якою звертаються у разі виникнення проблем із виплатою вже наявної позики. Вона полягає в перекредитуванні раніше взятого кредиту іншим банком на лояльних та вигідних для позичальника умовах. 

Рефінансування дозволяє своєчасно сплатити заборгованість у тому самому або іншому банку чи скласти кредити докупи, отримавши один новий. За такої умови відсоткова ставка для клієнта банку може бути набагато вигіднішою. Таким чином кредитні компанії зможуть повернути надані клієнтам кошти, а позичальник – уникнути відсотків і судових позовів від банку.

Переваги рефінансування кредиту

Рефінансування кредиту є однаково вигідним як для банку, так і для позичальника. Кредитні компанії зацікавлені в тому, щоб повернути надані кошти без необхідності звертатися до суду. Клієнтам банку рефінансування дозволяє розраховувати відразу на кілька переваг.

Зниження відсоткової ставки за кредитом

Звісно, потрібно звертати увагу на графік погашення, адже він може відрізнятися в залежності від обраного банку. Деякі компанії розраховують щомісячний платіж за диференційованим принципом. Тобто ви сплачуєте так звані ануїтетні платежі, коли протягом кількох перших місяців закривається сума відсотків, а надалі виплачується основне тіло кредиту.

Якщо ж банки не використовують подібний принцип, у вас є можливість помітно знизити відсоткову ставку (особливо, якщо на момент оформлення кредиту банк списував більші проценти). Таким чином ви можете переоформити свої зобов’язання та завдяки цьому зменшити розмір щомісячних виплат.

Зменшення розмірів щомісячного платежу

Рефінансування кредиту дозволяє уникнути заборгованості та сплати штрафів за рахунок процедури перекредитування. Ви отримуєте більший термін для сплати нового кредиту, відповідно, сума щомісячного платежу також скорочується.

Об’єднання кількох кредитів

Це актуально для позичальників, які мають кредити у різних банках. Рефінансування дозволяє об’єднати усі позики в одну. Таким чином вам доведеться розраховуватися лише з однією установою на єдиних умовах.

До речі процедура рефінансування актуальна не лише для великих банків, а й для мікрофінансових організацій. Тобто навіть оформлюючи невелику позику до 30000 грн, ви маєте змогу змінити умови кредитування, та у разі появи фінансових труднощів переоформити мікрокредит, зменшивши розмір щомісячного платежу.

Як Переваги рефінансування кредиту

Процедура рефінансування банківських позик актуальна для всіх громадян України, які:

 • працездатні на даний момент;
 • мають постійну стабільну роботу;
 • не мають зіпсованої кредитної історії.

Для об’єднання різних кредитних зобов’язань в одне висуваються такі ж умови, що й для отримання кредиту. Процедура, хоч і вважається простою, вимагає належної підготовки. Щоб мати змогу розраховувати на рефінансування позики, необхідно:

 1. Перечитати договір, який ви складали з банком оформлюючи кредит, та переконатися, що серед усіх пунктів наявна опція дострокового погашення.
 2. Вибрати кредитну компанію (якщо плануєте змінювати банк), з якою буде підписано договір про рефінансування вже наявної позики. Це потрібно зробити безпосередньо в офісі банку або, якщо процедура стосується мікрофінансових організацій, на сайті компанії.
 3. Дочекатися підтвердження заявки, після якої банк надішле необхідну суму до іншої компанії, щоб сплатити вашу попередню позику, або видасть гроші вам, щоби ви мали змогу зробити це самостійно.

Якщо кредитна компанія зобов’язується сплатити вашу позику, переконайтеся, чи гроші поступили на рахунок. Після цього ви вже будете виплачувати новий кредит за іншими умовами.

Документи, необхідні для рефінансування кредиту

Для проведення рефінансування кредиту необхідно укласти новий договір із банком. Для цього вам знадобиться такий перелік документів:

 • паспорт громадянина України;
 • ІПН;
 • договір запоруки, який потрібен у разі оформлення попередньої позики під заставу вашого майна;
 • договір попереднього кредиту, а також уся історія платежів;
 • довідка про доходи.

Якщо рефінансування проводиться у мікрофінансовій організації, перелік документів помітно скорочується. У такому разі вам знадобляться:

 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • карта будь-якого банку, оформлена на ваше ім’я;
 • актуальний номер мобільного телефону.

З інструментів – ноутбук з доступом до інтернету, через який ви зможете оформити нову позику. Для цього достатньо просто перейти на сайт обраної МФО та заповнити окрему заявку. Після її підтвердження ви отримаєте гроші на картку протягом 1-2 хвилин та зможете використати отриману суму для погашення попередньої заборгованості.

Чи завжди рефінансування кредитів є вигідним

рефінансування змінити валюту кредиту

Рефінансування варто проводити в одному з наступних випадків:

 • Вам треба змінити валюту позики.
 • Ви хочете зменшити розмір щомісячного платежу й разом з тим не переплачувати.
 • Ви знайшли банк, який видає кредит на вигідніших для клієнтів умовах.
 • У вас відкрито кілька різних кредитів в різних установах, які також мають окремі терміни погашення заборгованості – вам потрібно об’єднати їх усі в одну позику.
 • Якщо виникла необхідність зменшити суму переплати.
 • Банк, у якому ви оформлювали позику, наразі змінив умови кредитування на кращі, а у вас ще залишається кілька місяців чи років до остаточного погашення заборгованості.

Процедура рефінансування кредиту проводиться насамперед задля того, аби зменшити тиск банку на позичальника. Тобто вона має бути вигідною клієнтам кредитної компанії. Тож не потрібно при виникненні перших труднощів одразу розраховувати на рефінансування, можливо вам підійдуть інші методи розрахунку з банком: наприклад, реструктуризація заборгованості.

Процедура рефінансування та перекредитування неактуальна для більшості установ, оскільки вони видають кредити за принципом сплати ануїтетних платежів, що не дозволяє знизити їх у подальшому. Коли рефінансування є найбільш вдалим рішенням? Наприклад, у разі оформлення довгострокової позики на декілька років. Це може бути іпотечний кредит – зниження відсоткової ставки дозволить помітно заощадити.

Rate this post
Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.