Розстрочка ‒ порівняйте умови в банках

розстрочка умови

Розстрочка ‒ це різновид споживчого кредиту, який наразі має дуже великий попит. Це чудовий спосіб отримати бажаний товар або послугу й одночасно розподілити витрати на довший період часу, що допомагає зменшити навантаження на сімейний бюджет.

За допомогою розстрочки покупцям не доводиться відкладати тривалий час гроші для того, щоб зробити коштовну покупку. Магазинам і торговим мережам така угода також вигідна, оскільки вона значно прискорює товарообіг.

У чому вигода розстрочки?

Наразі розстрочка доступна в багатьох банках. Фінансова установа в такій угоді виступає лише посередником між магазином і покупцем. Останній не отримує гроші на руки. Коли позичальник оформлює угоду, він робить перший внесок, а далі зобов’язується робити платежі протягом певного періоду часу. Загалом термін розстрочки не перевищує 24 місяців.

Чому ж розстрочка вигідна позичальнику? Для цього є кілька причин:

 1. Покупцю стають доступні дорогі товари та послуги, які придбати за один платіж важко.
 2. Клієнт захищає себе від зростання цін, яке може бути спричинене інфляцією та девальвацією.
 3. Позичальник оформлює позику за вигідними відсотковими ставками.

Останній пункт потрібно розглянути більш детально. Умовно виділяють 3 різновиди розстрочки. 

 1. У першому випадку позичальник самостійно сплачує відсотки за угодою фінансовій установі. Позика все одно відрізняється високим рівнем вигоди, оскільки відсоткова ставка найчастіше не перевищує 3%. Переплата зазвичай складає 10-15% від загальної суми покупки. Деякі банки пропонують оформити «миттєву розстрочку». Вона передбачає те, що наступна виплата на кредитній картці буде розбита на платежі, максимальну суму якої попередньо встановлює позичальник.
 2. Розстрочка «Оплата частинами» ‒ це угода, коли виплату комісійних банку бере на себе магазин. Для продавця угода все одно залишається вигідною, оскільки він зумів реалізувати вартісний товар. Більшість торговельних мереж співпрацює одразу з декількома банками, що дозволяє клієнту підібрати для себе найбільш оптимальну угоду. Недоліком «Оплати частинами» є доступність такої угоди тільки для людей із великим кредитним лімітом.
 3. Третій варіант ‒ це розстрочка від продавця. У такому разі угода оформляється між продавцем і покупцем без посередництва банка. Найчастіше такі кредити менш вигідні ніж банківські.

Як вигідно оформити розстрочку?

Є кілька рекомендацій, які дозволяють позичальнику значно зекономити на позиці та отримати товар за вигідними умовами. Потрібно лише:

 • Порівнювати умови розстрочки в різних банках.
 • Відмовлятися від зайвих послуг продавця, які можуть підвищувати вартість покупки.
 • Перед оформленням угоди уточнити місячну комісію, можливо позика буде не настільки вигідною, як може здатися з першого погляду.
 • Не порушувати графік платежів, щоб не сплачувати пеню та штрафи.

Отже, якщо говорити про вигідність розстрочки як для позичальника, так і для продавця, то вона полягає у тому, що:

 • Продавець значно збільшує кількість клієнтів і швидкість товарообігу.
 • Покупець отримує необхідні товари та послуги, а також знижує навантаження на власний бюджет.
 • Розстрочка захищає покупця від зростання цін, адже угода оформлюється за ціною на момент першого платежу й не змінюється з часом.
 • Банк виступає посередником і заробляє на комісіях від продавця чи відсотках від позичальника.

Де оформити розстрочку?

Існує чимало банків, які пропонують власні послуги для оформлення споживчого кредиту, зокрема й розстрочки. Найпопулярнішою фінансовою установою для цього є «Приватбанк». Це найбільший банк в Україні, який співпрацює фактично з усіма великими торговими мережами. Саме тому оформити розстрочку тут найпростіше.

Відсоткова ставка в Приватбанку на розстрочку складає 2,9% на місяць. Фізичним особам надаються позики на суму до 50 000 гривень. Також ця компанія пропонує послугу «Оплата частинами». Це означає, що комісію на себе бере продавець, а відсоткова ставка для позичальника дорівнює 0,01%. Сума таких позик часто менша, як і термін погашення.

Ще однією популярною установою для оформлення розстрочки є Monobank. Місячна відсоткова ставка угоди варіюється від 0,01 до 3,65%. Доступна класична та миттєва розстрочка. Також є «Оплата частинами» із вибраними торговельними партнерами, хоч їхня кількість і не така велика, як у Приватбанку. Ще Монобанк пропонує розстрочку з виписки. Це означає, що ви можете розділити вже виконану покупку на декілька платежів. Відсоткова ставка за такою угодою складатиме 1,9%.

Найпопулярніші питання про розстрочку

В очах позичальника розстрочка виглядає дуже привабливо, тому не дивно, що багато людей мають питання про цю послугу. Ми постаралися надати на них чіткі відповіді.

Хто може оформлювати розстрочку?

Угода оформлюється клієнтом банку, який має кредитну картку. Важливою вимогою є наявність достатнього кредитного ліміту (чи ліміту на «Оплату частинами»), який покриває всю суму позики. Якщо суми ліміту не вистачає, позичальник може збільшити перший платіж, щоб оформити угоду.

На який термін оформлюється розстрочка?

Розстрочка ‒ це споживчий кредит, який найчастіше оформлюється на термін від 3 до 24 місяців. Платежі виконуються щомісячно, їхня кількість встановлюється завчасно банком або власноруч клієнтом.

Які документи потрібні для оформлення розстрочки?

Якщо ви вже є власником кредитної картки банку, який має стати посередником, надавати будь-які документи вам не потрібно, оскільки фінансова установа вже має необхідну інформацію. Якщо ви оформлюєте розстрочку безпосередньо в магазині, потрібно надати паспорт та ІПН.

Чи можна оформлювати розстрочку, якщо є непогашений кредит?

Банк встановлює ліміт на картці на основі вашого кредитного рейтингу. Якщо він високий, то й доступна сума також буде великою. Розстрочку можна оформлювати разом із готівковим кредитом, якщо загальна сума не перевищує ліміту на картці.

Що робити, якщо мені відмовили в розстрочці?

Фінансові установи часто відмовляють у кредиті клієнтам, у яких немає кредитної історії. Це завжди ризик для банку, який хоче отримати назад вкладені кошти. У покупця є тоді декілька варіантів для вирішення цієї ситуації. Якщо купити товар вам потрібно зараз, ви можете надати в банк довідку про доходи. Компанія впевнюється у вашій платоспроможності та надає кредитний ліміт.

Інший варіант ‒ це оформлення кредитної картки. У такому разі банк надасть мінімальний ліміт. Регулярно користуйтеся карткою та відповідально погашайте платежі за нею. З часом скорингова система банку збільшить доступні кошти на ній.

Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.