Що таке небанківський кредит

Що таке небанківський кредитЛише кілька десятиліть тому єдиним надійним способом отримати кредит були традиційні банки. Їх проблема полягала в тому, що не кожен громадянин міг отримати кредит від банку по ряду причин: погана кредитна історія, недостатньо майна або інших надійних опцій для кредитора.

Сьогодні небанківські кредитори запропонували законну альтернативу традиційним банкам і створили конкурентне середовище на користь позичальників. Принаймні, так вони себе позиціонують.

Хто такі небанківські кредитори?

Небанківський кредитор не є банком або кредитною спілкою, але має власне джерело оптових фондів. Такі кредитні організації мають право здійснювати ряд банківських операцій. Наприклад, мiкрозайми, інвестиційні та брокерські фірми, пенсійні фонди, ломбарди, страхові компанії і т.д.

Переваги небанківського кредиту

Якщо небанківські кредитори продовжують свою діяльність, значить, на їх послуги є попит і вони вигідно відрізняються від традиційного кредитування. Давайте розглянемо, навіщо нам співпрацювати з цими організаціями і яку вигоду ми можемо з цього винести.

По-перше, низькі процентні ставки. Ця перевага залежить від умов організації, які вона пропонує і від терміну погашення вашого позики. Як правило, небанківські кредити використовуються для короткострокових позик “до зарплати”.

Друга перевага – гнучкість у видачі кредиту позичальникам з високим ступенем ризику. Оскільки такі позики рідко перевищують суму середньої зарплати по країні, у позичальників більше шансів отримати кредит. Через велику кількость позичальників і розмір невиплачених боргів, кредитори також часто йдуть назустріч своїм клієнтам, якщо виникають труднощі в погашенні.

Третя перевага – мобільність. Більшість організацій намагаються робити систему “швидкого кредиту”, яку вимагає їх цільової клієнт. Це означає, що отримати кредит у небанківських організацій ви зможете протягом години, не виходячи з дому (в окремих кредиторів).

Переваги банківського кредиту

Головна і зрозуміла причина, по якій люди продовжують отримувати кредити в звичайних банках – це безпека. Традиційні банки більш прозорі та надійні в своїй роботі, вони не “перекручують” умови договору і не намагаються обдурити позичальника.

Незважаючи на “розквіт” небанківських організацій, традиційні банківські кредити все ще продовжують користуватися попитом. Небанківські кредитори мають властивість закриватися відразу ж після настання фінансових криз, тому далі ми розглянемо недоліки використання їхніх послуг.

Недоліки небанківського кредитора

Головний недолік кредитування у небанківських організацій – це вразливість даної структури. Тоді як великі банки більш-менш стійко стоять на ногах в умовах нестабільної економіки країни, дрібні кредитори закриваються один за іншим. І якщо такий кредитор призупинив свою діяльність, забравши документи по вашому з ним договорі, не поспішайте радіти … Ваш кредит не вичерпався, а швидше за все, потрапив в руки до інших кредиторам або, що гірше, колекторам.

Ще одним недоліком можна вважати термін видачі кредиту. Прострочений або невиплачений кредит може загрожувати вам високими процентними ставками, а також всілякими іншими неприємностями. Оскільки небанківські організації працюють з клієнтами підвищеного ризику, вони приймають ще більш жорсткі методи для тиску на боржника, який не може закрити борг.

Недоліки банківського кредиту

Недоліки традиційної банківської системи кредитування відомі будь-якому клієнту будь-якого банку:

  • Повільне обслуговування і тривалий процес перевірки вашої кредитоспроможності.
  • Видача кредиту тільки особам, здатних підтвердити свою платоспроможність.
  • Умови договору банку.

Однак, саме тому на ринку і з'явилися небанківські кредитори, які готові брати на себе ризики.

Якими бувають небанківські кредитори

Коли ми думаємо про небанківського кредитування, відразу ж згадуємо розрекламовані мікрокредити і ломбарди. Але є ще безліч різних організацій надають послуги кредитування.

Брокерські компанії, наприклад, надають послугу, яка називається “кредитне плече”. Робиться це для того, щоб ви вкладали ще більше грошей в інвестування. Тобто організація оформляє для вас позику, рівну вже вкладеним вами грошам, щоб ви змогли подвоїти суму інвестицій.

Кредитні спілки об'єднують кілька фізичних осіб, які вкладають кошти для надання кредитів іншим фізичним особам. Дана схема обмежується законодавством і дозволяє давати тільки короткострокові споживчі кредити.

Каси взаємодопомоги – рідкісне явище на сьогоднішній день, яке можна зустріти на інтернет-платформах. Раніше такі каси були популярні за часів СРСР. Це суспільне кредитна установа, яке утворюється з щомісячних внесків учасників та видає безвідсоткові кредити на кілька місяців.

Ломбард – всім відомий спосіб швидкого отримання позики. Кредитування відбувається в обмін на рухоме майно, яке легко буде продати в разі неповернення грошей. Фактично ви просто продаєте свої цінні речі (дорогоцінні метали, техніка і т.д.) по її 50% вартості, а потім викуповує назад.

Також кредитування надають пенсійні фонди, кредитні кооперативи, лізингові компанії, страхові компанії та інші.

Сьогодні найпопулярнішими в Україні вважаються онлайн-кредитори, реклама яких рясніє з ТВ, Інтернету, брошур і радіо. Чи варто звертатися до таких організацій? Так, тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що вчасно закриєте кредити. Ось ще кілька порад перед тим, як ви звернетеся за кредитуванням в небанківські організації:

  1. Читайте договір.

Небанківські кредитори беруть на себе меншу відповідальність за власну репутацію, тому умови, прописані в договорі маленькими буквами, можуть обійтися вам у копієчку.

  1. Вимагайте документи.

Після того, як ви внесли оплату за користування послугами компанії, вимагайте всі документи, що підтверджують дану транзакцію. Нерідкі випадки, коли кредитори залишають вас в реєстрі “боржниками”, навіть коли ви вчасно погасили позику.

  1. Звертайтеся за юридичною допомогою.

Якщо ж у вас виникли будь-які неприємності з небанківськими кредитними організаціями, які не вирішуйте ці питання самостійно, а відразу звертайтеся до юриста за професійною допомогою. Це не тільки дозволить вам уникнути ще більше неприємностей, але і побереже нерви.

Представляємо вам список перевірених небанківських кредитних організацій, які користуються попитом у вашому регіоні.

Відгуки (0)
Залишити відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.