Швидкий кредит – як штучний інтелект видає кредити

Швидкий кредит на картку онлайн в небанківських установах став одною з найбільш популярних фінансових послуг, яка має безліч переваг. Одною з найсильніших сторін такого підходу є те, що мінімізована необхідність людської участь в процесі оформлення заявки.

Зараз рішення приймаються завдяки спеціальним програмам, які аналізують дані позичальника. У результаті можна отримати гроші вже через 10-15 хвилин після подання заявки, а не так, як це відбувалося в відділеннях банку годинами і навіть днями очікування.

скорінг системи

Бути швидшими і більш ефективнішими стало можливим завдяки сучасним скорінговим системам. Якщо у банку оцінку позичальника у середньому проводять по 15-20 критеріям, то скорінг-системи можуть за лічені хвилини аналізувати сотні параметрів, з якими подавалася заявка на кредит людини. Над цими програмами активно працюють спеціалісти з аналітики. Це необхідно, щоб системи могли все більш професійно знаходити взаємозв’язки між різними факторами. Отже вдасться приймати оптимальне рішення, як для позичальника, так і для кредитної організації. Тому швидкий кредит і надалі буде становитися все біль комфортним для користування.

Швидкий кредит – які фактори може брати до уваги система

Алгоритми враховують абсолютно різні параметри. Найчастіше за все вони виглядають наступним чином:

  • скільки зараз людина має активних кредитів;
  • яка кредитна історія;
  • навість скільки людина провели часу на певній сторінці сайту кредитної компанії.

Звісно, якщо людина неуважно вивчала якусь сторінку сайту, це не стане приводом для відмови у кредиті. Але цей фактор може мати вагу в системі аналітики навіть в одну соту відсотка і навіть незважаючи на це – такий фактор також не буде відкидатися. А якщо подібних факторів десь близько 100, то усі разом вони вже дадуть 1% і це вже буде зайвий відсоток ризику для компанії і може бути ризик відмови. Деякі скорінг-системи навіть можуть враховувати, як користувач веде себе у соцмережах та які інтернет-ресурси читає.

Щоб ще краще зрозуміти, як оброблюється заявка на кредит і видається швидкий кредит, треба враховувати існування поведінкових та неповедінкових факторів. Поведінкові фактори – це час, коли людина заходить на сайт та як вона веде себе на сайте (скролить, пересуває комп’ютерну мишу та інше). Неповедінкові – це інформація з кредитних бюро щодо кредитної історії позичальника. Ці фактори завжди аналізуються комплексно.

Як на швидкий кредит формуються відсотки

Не усі розуміють, чому на кредити в небанківських фінансових установах діють відсоткові ставки дещо вищі, ніш у банках. Це пояснюється різними рівнями ризику для компаній. Якщо у банках для подання заявки на кредит потрібно зібрати цілий пакет документів, включаючи довідку з місця працевлаштування з інформацією про заробітню платню, то у небанківській установі достатньо лише заповнити невиличку заявку з паспортними і контактними даними. Також немає необхідності залучати друзів чи родичів для підтвердження платежеспроможності.

швидко гроші

Тому можна сподіватися, що системи скорінгу будуть розвиватися й надалі і завдяки тому, що вони зможуть більш точно прогнозувати та аналізувати дані, вдасться мінімізувати ризики і тоді компанії зможуть видавати швидкий кредит під ще менші відсоткові ставки. Також не зважаючи на те, що кредит в небанківській фінансовій установі отримати набагато легше, ніж у банку і кредити видаються навіть користувачам із поганою кредитною історією, неможливо видавати кредити усім бажаючим. Якщо компанія буде робити максимальну кількість позитивних відповідей по кредитним заявкам, то суттєво виростуть маркетингові витрати та вартість затрат на персонал.

Кому скоріше за все дадуть швидкий кредит

Якщо проаналізувати поведінкові фактори, то можливо виявити багато цікавих закономірностей. Так, швидкий кредит будуть охотніше давати тим, у кого вже є кредити, бо це вже формулює у людині платіжну дисципліну. Той клієнт, що мав прострочку до 30 днів по кредиту може вважатися надійнішим того, у кого ії не було і не можливо проаналізувати, наскільки людина може знайти фінансове вирішення проблеми. А у тому випадку, якщо прострочка по кредиту була більше 60 днів, то кредит уже не дадуть.

Взагалі країною походження онлайн-кредитів можна вважати Великобританію, а у Германії такі кредити не прижилися через різницю у менталітеті країн. Найбільш активно послугу швидкий кредит зараз використовують у Китаї та Гонг-Конгу. Серед ключових причин – швидка індустріалізація, що підвищує попит на товари та послуги. Максимальна відсоткова ставка регламентується наразі у Великобританії, США та Польщі. В інших країнах кредитна організація може самостійно визначати розміри відсоткової ставки за користування її грошима. Значна частина доходів йде на покриття розходів по неповерненим кредитам. Тому дуже важливим є подальший розвиток скорінгових систем.

 

Відгуки (0)
Залишити відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.