Як інвестувати в криптовалюту? Поради в 2022 році

криптовалюта як інвестувати

Протягом кількох останніх років криптовалюта залишається найпопулярнішим способом інвестування, у зв’язку з серйозним підвищенням цін на ці віртуальні активи. Інвестувати в криптовалюту можна кількома способами. Перевірмо, який із них краще вибрати.

У 2019 р. один біткоїн можна було купити за 4 тис. доларів, у 2021 р. його ціна на деякий час перевищила 50 тис. доларів. Так само добре проявила себе й інша криптовалюта –  етеріум, ціна якої за рік зросла аж у 10 разів.

Таке збільшення вартості стимулює уяву та заохочує ввійти на цей цифровий ринок, навіть попри його часто спекулятивний характер та відсутність відповідних правил. Отже, як почати інвестувати в криптовалюти?

Біржі криптовалют, або як придбати віртуальні гроші

Одним із основних способів придбання цифрових валют є використання послуг так званих бірж криптовалют. Найбільш відомою з них є китайська біржа Binance,  зареєстрована на Кайманових островах. Купівля та продаж криптовалют на цій платформі нагадує торгівлю акціями, тому той, хто знайомий з таким видом віртуальної комерції, не матиме проблем у користуванні цією біржею.

Криптовалютні біржі є посередником трансакції між двома учасниками ринку, тобто між покупцями та продавцями. Очевидно, що ​​за таку послугу стягується відповідна комісія. Перевагою великих бірж, таких як Binance, перед меншими посередниками є ліквідність. Це означає, що чим більше трансакцій щодня здійснюється на певній платформі, тим легше нам буде продавати або купувати криптовалюти.

Наступне питання стосується безпеки: на великих криптовалютних біржах можна зустріти, наприклад, двоступеневу автентифікацію та посилене шифрування. Менші, тіньові біржі, на жаль, відомі тим, що обманюють своїх клієнтів.

Коли окремі криптовалюти стають дуже дорогими (наприклад, біткоїн, ціна якого перевищила 50 тис. дол. США), виникає запитання, чи потрібно стільки грошей, щоб зробити цю інвестицію. На щастя, ні – криптовалюта є подільною, тож можна придбати певну частину біткоїна, наприклад, за 5 тис. злотих.

Як зберігати криптовалюти?

Купівля криптовалют – це одна справа, а їх зберігання – зовсім інша. Не рекомендується зберігати придбані цифрові валюти на власному рахунку на біржі криптовалют. У випадку зникнення такої біржі з ринку ми втратимо свої гроші.

Значно кращим рішенням буде придбати цифрові валюти на одній з бірж, а потім перемістити їх на зовнішній гаманець. Такий гаманець може мати дві форми.

  • Віртуальний гаманець – створюється у спеціальному мобільному додатку, наприклад, у додатку Coins.
  • Фізичний гаманець – це фізичний носій, що нагадує зовнішній диск, на якому записані наші криптовалютні дані. Такий диск-гаманець можна зберігати в надійному сейфі, а коли ми захочемо продати закодовані на ньому криптовалюти, достатньо всього лиш підключити його до комп’ютера, чи скористатися QR-кодом і відповідним автоматом для виведення коштів.

Як працюють криптовалюти? Віртуальні валюти насправді є ланцюжками зашифрованих даних (на основі технології блокчейн), і для доступу до них нам потрібні приватні ключі. Втрата таких паролів призведе до безповоротної втрати грошей, оскільки немає головної установи (або центрального банку криптовалют), яка могла б допомогти нам у цій ситуації. Кожен власник, наприклад, біткоїна є банком сам для себе, тож «ключі від своєї скарбниці» він повинен берегти, як зіницю ока.

Ринок криптовалют –  поради для інвесторів

Ось декілька основних порад щодо інвестування в криптовалюти, незалежно від того, який спосіб Ви виберете для обороту цими активами.

  • Не потрібно ставитися до криптовалют як до «курки, яка несе золоті яйця» – немає такого активу, вартість якого тільки зростає. На ринку віртуальних валют будуть значні та незначні корективи, а інвесторам-початківцям, які купують, наприклад, біткоїн на вершині його вартості не варто позбуватися від нього тільки-но криптовалюта втрачає в ціні. Після коротшої, або більш тривалої корекції ціна найчастіше повертається до нових максимумів.
  • Не варто користуватися неперевіреними біржами криптовалют та послугами тіньових брокерських компаній, інакше Ви маєте всі шанси отримати неприємності та втратити власні заощадження. Краще обирати великі криптобіржі, або професійних посередників CFD, наприклад, eToro, XTB або XM.
  • Не біткоїном єдиним – ця перша цифрова валюта стала вже надто дорогою. Тому варто шукати варіанти інвестування серед менш відомих криптовалют. Наприклад, етеріум (Ethereum) вражаюче зріс у 2020 і 2021 р. Однак варто бути обережним зі спекулятивними альтернативними криптовалютами, на кшталт кумедного догікоїна (dogecoin). Інвесторам не слід довіряти таким експериментам.
  • Хоча все залежить від біткоїна – треба пам’ятати, що коли ми інвестуємо в менш відомі криптовалюти, їхня оцінка буде тісно корелювати з ціною цієї найважливішої криптовалюти.
  • Інвестуючи в криптовалюту, спостерігаємо за макроекономічною ситуацією – на ціни криптовалют впливає ситуація на фінансових ринках, варто було б звернути увагу, до прикладу, на американський фондовий ринок. Також варто спостерігати за курсом долара та китайською монетарною політикою.
  • Слідкуймо за доступністю криптовалют та їх поточним рівнем майнінгу – перевага криптовалют над традиційними валютами полягає в обмеженості пропозиції – в самій структурі, скажімо, біткоїна (технологія блокчейн) міститься максимальна кількість одиниць, які можна видобути. Вона становить 21 млн. одиниць, які за підрахунком у середньому будуть «видобуті» до 2040 р. Таким чином, криптовалюти (через обмежену доступність) більше нагадують золото, ніж традиційні валюти, які легко створити та «розбавити» за допомогою додруковування. Кількість видобутих криптовалют (з усього можливого пулу) може вплинути на їхню оцінку.
  • Чи стають криптовалюти реальним платіжним засобом? Інвестори повинні стежити за рівнем довіри до криптовалют у реальному світі платежів. Будь-яка позитивна інформація з цього приводу може вплинути на оцінку цифрових валют. Саме так і сталося, коли Техас легалізував біткоїн як валюту, або ж коли Ілон Маск прийняв цю форму оплати за автомобілі Tesla.
  • Зважаймо на правила – криптовалюту не завжди охоче вітають. Уряди та численні міжнародні інституції намагаються боротися з ними. Чергові нові правила – і ціни на криптовалюту можуть знижуватися. Наприклад, у 2021 р. в Туреччині заборонили використання цифрових валют, у які вкладали кошти жителі цієї країни, побоюючись інфляції.
Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.