Чому не дають кредитний ліміт ‒ 8 основних причин

чому не дають кредитний ліміт

Кредитний ліміт ‒ це доступні кошти від банку, які клієнт може використовувати на власний розсуд. Вони надаються через кредитну картку.

Кредитний ліміт може бути зовсім різним, а в деяких ситуаціях і взагалі дорівнювати нулю. Якщо вам не подобається розмір цієї суми на картці, і банк вам неодноразово відмовляв у її підвищенні, варто ознайомитися з основними причинами. Це допоможе зрозуміти, які дії потрібні, щоб ліміт на кредитній картці повністю покривав ваші потреби.

Причина 1: Погана кредитна історія

Незадовільна кредитна історія клієнта ‒ це основна причина, чому банки не підвищують ліміт на картці. В історії зберігається вся інформація про оформлені людиною кредити ‒ від їх розміру і до характеру погашення.

Якщо клієнт не погашав власні кредитні зобов’язання вчасно, очевидно, що кредитна історія в нього буде поганою. Банки та багато інших фінансових організацій не бажають співпрацювати з такими людьми, оскільки це супроводжується додатковими ризиками.

Потрібно розуміти, що затримки платежів на 1-2 дні не грають великої ролі. Враховуються дійсно проблемні кредити, де позичальник ухилявся від власних зобов’язань та затримував платежі на значний термін.

Також варто зазначити, що приховати інформацію від кредитора, просто змінивши банк, не вийде. Кредитна історія може зберігатися в незалежній організації (Бюро кредитних історій) протягом десятиліть. Тому в новій фінансовій організації вам так само можуть відмовити.

Читайте також: Допоможу взяти кредит з поганою кредитною історією – безкоштовні поради фінансового експерта

Причина 2: Кредитної історії в людини немає

Якщо ви тільки-но досягли повноліття і влаштувалися на першу роботу з невеликим окладом, не потрібно дивуватися, що банк відмовляє у великому кредитному ліміті. Ніхто не хоче на власному досвіді дізнаватися, чи відповідальний ви клієнт. Низький дохід у такому випадку також є важливою причиною.

Але відсутня кредитна історія ‒ це набагато краще, ніж погана. У вас є можливість довести власну надійність. Можна взяти кілька невеликих кредитів і швидко їх віддати. Ще одним варіантом є збільшення кількості платежів карткою. Банк бачить, що в клієнта регулярно є гроші, тому пропонує збільшений кредитний ліміт.  

Причина 3: Людина потрапила в боргову піраміду

кредитні борги

Досить розповсюджена ситуація, коли позичальник бере нові кредити, щоб віддати старі. Це називається кредитним зашморгом або борговою пірамідою. Банк має наявну інформацію про всі активні кредити позичальника, тому й відмовляє в оформленні нових.

Можна спробувати переконати співробітників фінансової організації, продемонструвавши високі доходи, але найкращий вихід ‒ погасити старі борги, перш ніж оформлювати нові договори.

Читайте також: Як позбутися кредитних боргів

Причина 4: Низький кредитний рейтинг

Банки та інші фінансові організації завжди аналізують кредитоспроможність потенційних позичальників. Саме тому високі кредитні ліміти для безробітних, студентів і пенсіонерів ‒ це щось на межі фантастики.

Якщо в людини немає регулярного гарантованого доходу або він надто малий, то ризикувати з великими позиками ніхто не захоче. Скоріш за все в такій ситуації фінансова організація запропонує невеликий кредит із високою відсотковою ставкою.

Покращити кредитний рейтинг досить просто. Треба тільки збільшити рівень доходів. Отримання різноманітного майна у власність (нерухомості або транспортного засобу) може покращити ситуацію.

Причина 5: Зміна документів, які посвідчують особу

У житті нерідко бувають ситуації, коли людині доводиться міняти документи, що посвідчують особу. Зміна прізвища після заміжжя, паспорту після загублення або просте бажання змінити ім’я.

Банківська система може автоматично заблокувати рішення про надання кредитного ліміту, якщо всі дані все ще пов’язані зі старими документами. Також система може визначити вас, як шахрая. Щоб змінити цю ситуацію, потрібно піти в банк та надати співробітнику всю необхідну інформацію, щоб ваше досьє було оновлено.

Причина 6: Помилка в базі даних

Людський фактор під час введення банківської інформації ‒ це досить поширена причина у відмові збільшення кредитного ліміту. Ви могли погашати всі зобов’язання вчасно, але співробітник фінансової організації зробив помилку, через це на вашій кредитній історії залишилася велика темна пляма.

Щоб виправити ситуацію, потрібно звернутися в Бюро кредитних історій та надати потрібні дані. Через цю причину клієнту краще регулярно перевіряти актуальність інформації в Бюро.

Причина 7: Неправдоподібна інформація

Співробітник банку або іншої фінансової організації може засумніватися в інформації, яку ви вказали в заповненій анкеті. Найчастіше це відбувається через записану надто високу заробітну плату. Якщо на ринку праці такі ж спеціалісти отримують менше, банк ймовірніше за все не захоче збільшувати кредитний ліміт.

Причина 8: Високий кредитний ризик

Сучасними банками використовуються автоматизовані системи оцінки кредитного ризику. Вони перевіряють величезну кількість інформації, яка стосуються клієнта. Це не тільки кредитна історія та кредитоспроможність, а й активність у соцмережах, термін дії sim-карти, встановлені додатки на смартфоні тощо.

Система додає чи віднімає бали за окремі критерії, саме від їх суми залежить оцінка ризиків для банку у разі співпраці з вами. Якщо необхідну кількість балів ваш профіль зібрати не зміг, то вам відмовлять у підвищенні кредитного ліміту.

Де можна перевірити кредитну історію

В Україні існують 4 кредитних бюро, з якими ведуть справи більшість фінансових організацій:

  • Бюро Кредитних Історій;
  • Українське Бюро Кредитних Історій;
  • Перше Всеукраїнське Бюро Кредитних Історій;
  • Міжнародне Бюро Кредитних Історій.

Один раз на рік позичальники можуть залишити заявку на отримання свого профілю з кредитного бюро абсолютно безкоштовно. Зробити це можна кількома способами:

  1. За допомогою листа відправити запит до організації.
  2. Залишити заявку на отримання даних на офіційному сайті бюро.

Потрібно розуміти, що не всі бюро можуть зберігати інформацію про вас. Тому можна перевірити, з якою саме організацією співпрацює ваш банк, або ж надіслати СМС із кодом на відповідний номер. Найчастіше подібна інформація вказується на офіційному сайті Бюро.

Якщо отримана інформація не відповідає дійсності, ви можете звернутися в бюро для того, щоб її змінили. Варто зазначити, що змінюються тільки ті помилки, які були спричинені банківськими співробітниками. Якщо ж ви самостійно порушили взяті на себе зобов’язання, то зміна інформації не допускається.

Як знайти помилки в кредитній історії

Перевіряти інформацію, отриману з Бюро кредитних історій, потрібно дуже уважно, бо будь-яка помилка може призвести до погіршення кредитної історії і зменшення довіри від фінансової організації.

Саме тому процес повинен включати такі етапи:

  1. Перевірку паспортних даних. Уважно передивіться правильність написання прізвища, ім’я та по-батькові. Також зверніть увагу на дату народження та інші супутні дані.
  2. У профілі вказані всі активні та завершені кредити. Перевірте, чи старі кредити були закриті у вашій справі. Якщо ви виявили якийсь кредит, який погіршив вам історію, перевірте його за номером договору. Цілком можливо, що банківські співробітники могли забути його закрити.
  3. Надайте бюро інформацію про виявлену помилку. Для цього потрібно знову відвідати банк, у якому оформлювався кредит, та отримати довідку, яка вказує про закриття боргу.

Користуватися послугами компаній, які пропонують вирішити ситуацію з бюро, не варто. Серед них діють багато шахраїв, які можуть отримати ваші персональні дані. Набагато краще вирішити цю ситуацію власними силами.

Способи покращити кредитну історію

як покращити кредитний рейтинг

Швидко змінити кредитну історію неможливо, але ви можете її покращити, якщо кардинально зміните власне ставлення до отриманих позик. Для покращення власної репутації можна скористатися кількома перевіреними способами, які допоможуть вам отримати збільшений кредитний ліміт:

  1. Оформіть мінімальний кредитний ліміт на картці. Далі лише потрібно активно користуватися кредитною карткою та регулярно її поповнювати до закінчення пільгового періоду. За кілька місяців банк може переглянути умови та підвищити вам розмір ліміту.
  2. Оформіть кредит готівкою на невелику суму. Це може бути навіть оплата частинами чи розстрочка. Кілька таких покупок, і через рік або два банк передивиться умови співпраці з вами.
  3. Оформіть кредит у МФО. Не всі знають, але мікрофінансові організації також користуються послугами Бюро кредитних історій. Беріть невеликі кредити та вчасно їх віддавайте. За кілька місяців ваша репутація покращиться, і банк збільшить вам кредитний ліміт.
  4. Не набирайте багато кредитів. Краще оформлювати й погашати одну позику за раз. Така послідовність збільшить довіру від банку.
  5. Погашайте кредити завчасно. Фінансові організації люблять відповідальних клієнтів, які роблять платежі за деякий час перед закінченням терміну оплати.
  6. Прив’яжіть зарплату до банківської картки. Це може бути як кредитна, так і дебетова картка. Тоді банк точно знатиме, скільки грошей ви отримуєте, що обов’язково вплине на рішення щодо кредитного ліміту.

Кредитний ліміт від банку ‒ це досить корисна річ через довгий пільговий період. Якщо установа поки відмовляє вам у встановленні якоїсь суми на кредитній картці, скористайтеся послугами МФО. Це дозволить не тільки задовольнити власні споживчі потреби, а й покращити кредитну історію та репутацію. Згодом ви отримаєте збільшений ліміт, який зможете витрачати за власним бажанням.

Коли на вашій картці кредитний ліміт збільшиться, ви отримаєте відповідне повідомлення від банку через СМС або мобільний додаток. Також можна самостійно залишити заявку на збільшення доступної суми на кредитній картці. 

Коментарі (0)
Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.